Arcada Galati oraz Fino Kaposvar VC kolejnymi rywalami Jastrzębskiego Węgla w eliminacjach Ligi Mistrzów

Siatkówka
Arcada Galati oraz Fino Kaposvar VC kolejnymi rywalami Jastrzębskiego Węgla w eliminacjach Ligi Mistrzów
fot. Polsat Sport
Ekipa Jastrzębskiego Węgla poznała rywali, z którymi zmierzy się w drugim etapie eliminacji Ligi Mistrzów.

Ekipa Jastrzębskiego Węgla poznała rywali, z którymi zmierzy się w drugim etapie eliminacji Ligi Mistrzów. Są to rumuńska Arcada Galati oraz węgierski Fino Kaposvar VC.

Ekipa Luke'a Reynoldsa w ostatnich dniach rozegrała dwa pierwsze mecze eliminacji, najpierw pokonując 3:0 białoruski Stroitel Mińsk, a potem holenderski Draisma Dynamo Apeldoorn z takim samym wynikiem. Do kolejnego etapu mogła awansować tylko jedna drużyna, w związku z czym to właśnie Polacy z dwoma zwycięstwami na koncie przeszli do drugiej części walki o fazę grupową Ligi Mistrzów. Tam zmierzą się z rumuńską Arcada Galati oraz węgierskim Fino Kaposvar VC.

 

Zobacz także: Prezes Jastrzębskiego Węgla: Są powody do optymizmu

 

Przypomnijmy, że pierwotnie każda z ekip uczestniczących w kwalifikacjach miała być organizatorem jednego turnieju z trzema drużynami w swojej grupie, ale ze względu na epidemię koronawirusa i kwestie logistyczne, liczba turniejów już w pierwszej rundzie kwalifikacji została zredukowana. Na ten moment nie wiadomo więc, w jakiej formule odbędzie się druga faza eliminacji z udziałem polskiej drużyny. Obecnie terminarz spotkań 2. rundy obejmuje okres od 12 do 29 października.

 

Awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów wywalczą dwie z osiemnastu drużyn z kwalifikacji. Trzy polskie kluby: PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle oraz Verva Warszawa Orlen Paliwa mają zapewnione miejsce w fazie grupowej bez eliminacji.

agb, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze