Tauron Liga: Zdecydowane zwycięstwo Pałacu

Pałac – Enea PTPS 3:0.

Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz pewnie pokonały Enea PTPS Piła 3:0 w meczu 2. kolejki Tauron Ligi. Gospodynie zrehabilitowały się po porażce w Radomiu, a pilanki w drugim meczu sezonu nie zdołały ugrać nawet seta.

Pierwszy set starcia w Bydgoszczy miał jednostronne oblicze. Gospodynie dominowały na parkiecie, a pilanki jedynie w początkowych fragmentach (6:6) dotrzymywały kroku rywalkom. Później siatkarki Pałacu przejęły inicjatywę na parkiecie i zaczęły budować przewagę (11:8, 16:11, 20:14). Rywalki ułatwiły im zadanie, popełniając w tej partii aż sześć błędów w ataku i dwa w polu zagrywki. Jeden z nich przyniósł ekipie z Bydgoszczy decydujący punkt (25:15).

Drugi set był nieco bardziej wyrównany, nie wynikało to jednak ze znacznie lepszej gry przyjezdnych, tylko ze słabszych fragmentów w wykonaniu gospodyń. Wyrównana walka trwała do stanu 18:18, później kluczowe akcje padły łupem podopiecznych trenera Piotra Mateli. Ewelina Żurowska wywalczyła piłkę setową, a w kolejnej akcji Emilia Mucha zamknęła tę część meczu skutecznym atakiem (25:21).

Odsłona numer trzy przebiegała pod dyktando siatkarek Pałacu. W końcówce gospodynie miały już zdecydowaną przewagę i kontrolowały wydarzenia na parkiecie.. Mecz skończyła punktowa seria przy zagrywkach Muchy (25:14).

Najwięcej punktów: Emilia Mucha (16), Ewelina Żurowska (15) – Pałac, Natalia Skrzypkowska (12), Koleta Łyszkiewicz (10) – Enea PTPS. MVP: Emilia Mucha.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Enea PTPS Piła 3:0 (25:15, 25:21, 25:14)

Pałac: Ewelina Żurowska, Magdalena Hawryła, Alexandra Dascalu, Emilia Mucha, Kinga Różyńska, Magdalena Mazurek – Monika Jagła (libero) oraz Natalia Lijewska, Zuzanna Kuligowska, Agata Michalewicz. Trener: Piotr Matela.
PTPS: Angelika Wystel, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Natalia Skrzypkowska, Judyta Gawlak, Koleta Łyszkiewicz – Anna Pawłowska (libero) oraz Anna Bodasińska (libero), Alina Bartkowska, Marta Wellna. Trener: Adam Grabowski.

Wyniki meczów 2. kolejki Tauron Ligi:

2020-09-25: Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (23:25, 15:25, 25:23, 22:25)
2020-09-26: #VolleyWrocław – DPD Legionovia Legionowo 1:3 (25:22, 17:25, 25:27, 23:25)
2020-09-26: Energa MKS Kalisz – BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 18:25, 21:25)
2020-09-27: Grupa Azoty Chemik Police – E. Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (26:28, 18:25, 25:16, 25:17, 8:15)
2020-09-28: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Enea PTPS Piła 3:0 (25:15, 25:21, 25:14)
2020-09-28: Joker Świecie - ŁKS Commercecon Łódź (poniedziałek, godzina 20.30).