EBL: HydroTruck Radom uległ Pszczółce Startowi Lublin. Piąta wygrana gości

Koszykarze z Torunia nie potrafili zatrzymać gości z Lublina. Pszczółka Start ma piąte zwycięstwo

HydroTruck Radom przegrał z Pszczółką Startem Lublin 65:76 (19:17, 15:25, 21:20, 10:14) w meczu szóstej kolejki Energa Basket Ligi. Goście rozegrali w tym sezonie już siedem spotkań, pięć zakończyło się ich zwycięstwem. Radomianie mają na koncie dwie wygrane i cztery porażki. Po 17 punktów dla Pszczółki Startu zdobyli w środę Kacper Borowski oraz Martins Laksa. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Nickolas Neal z 21 punktami i 4 asystami.

Pszczółka Start świetnie weszła w ten mecz, a po akcjach Sherrona Dorsey-Walkera oraz Laksy prowadziła 9:2. W pewnym momencie gra tej drużyny zupełnie się jednak zatrzymała. HydroTruck zanotował świetną serię 10:0, w trakcie której dobrze radzili sobie Neal oraz Dayon Griffin. Ostatecznie po 10 minutach było 19:17 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie radomianie uciekli nawet na siedem punktów, ale zespół trenera Davida Dedka powoli zaczął odrabiać straty. Po wsadzie Josha Sharmy doprowadził do remisu, a kolejna akcja Romana Szymańskiego dała tej ekipie prowadzenie. W końcówce tej części spotkania "trójkę" dodał jeszcze Dorsey-Walker i to lublinianie po pierwszej połowie byli lepsi - 42:34.

Na początku kolejnej kwarty po "trójce" Laksy goście uciekli na 12 punktów. HydroTruck nie zamierzał się jednak poddawać. Kolejne rzuty wolne Marcina Piechowicza i Filipa Zegzuły sprawiały, że gospodarze zbliżyli się na cztery punkty. Pszczółka Start na więcej jednak nie pozwalała. M.in. dzięki "trójce" Mateusza Dziemby po 30 minutach było 62:55 dla gości.

Nawet gdy zespół trenera Roberta Witki starał się być blisko w następnej części spotkania, to szybko rzutami odpowiadali Kamil Łączyński i Laksa. Późniejsze trafienie Łotysza pozwoliło lublinianom prowadzić nawet 12 punktami. Tego w końcówce rywale nie byli w stanie odrobić.

HydroTruck Radom - Pszczółka Start Lublin 65:76 (19:17, 15:25, 21:20, 10:14)

HydroTruck Radom: Nickolas Neal 21, Dayon Griffin 15, Filip Zegzuła 10, Danilo Ostojic 7, Marcin Piechowicz 6, Brett Prahl 5, Daniel Wall 1.

Pszczółka Start Lublin: Kacper Borowski 17, Martins Laksa 17, Mateusz Dziemba 15, Roman Szymański 7, Joshua Henry Sharma 7, Sherron Dorsey-Walker 6, Armani Moore 4, Kamil Łączyński 3, Damian Jeszke 0, Lester Medford 0.