El. MŚ 2022: Ustalono zasady zwalniania piłkarzy na mecze w Ameryce Południowej

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Ustalono zasady zwalniania piłkarzy na mecze w Ameryce Południowej
Fot. PAP
Poznaliśmy zasady zwalniania piłkarzy z Ameryki Południowej na mecze eliminacji MŚ 2022.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się w strefie południowoamerykańskiej kwalifikacje do mistrzostw świata 2022. Wielu piłkarzy z tego regionu gra w europejskich klubach i w określonych przypadkach nie będą one miały obowiązku zwalniania zawodników na mecze eliminacyjne.

Problem stanowi pandemia koronawirusa i wprowadzane w związku z nią w różnych krajach przepisy dotyczące restrykcji w podróżowaniu oraz kwarantanny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Barcelona wygrała w Vigo po pięciu latach. Kolejny gol Fatiego

 

FIFA ogłosiła, że kluby nie będą musiały zwalniać swoich południowoamerykańskich piłkarzy, jeśli objęci byliby takimi restrykcjami albo musieli przechodzić co najmniej pięciodniową kwarantannę w kraju docelowym lub po powrocie.

 

Powołani na mecze eliminacyjne zostali m.in. Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony i Brazylijczyk Neymar z Paris Saint-Germain.

 

Już w ubiegłym tygodniu związek zawodowy piłkarzy FIFPRO wyraził stanowisko, że zawodnicy nie powinni być zmuszani do podróży, jeśli nie czują się bezpiecznie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Neymar zawieszony na dwa mecze, śledztwo ws. Alvaro Gonzaleza

 

W pierwszej kolejce południowoamerykańskich eliminacji w dniach 8-9 października zaplanowano mecze: Paragwaj - Peru, Urugwaj - Chile, Argentyna - Ekwador, Kolumbia - Wenezuela i Brazylia - Boliwia. Kolejne spotkania mają się odbyć 13 października.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie