Liga Narodów: Dramatyczna walka o awans do Final Four! Zadecydowała bramka w samej końcówce

Hiszpania awansowała do Final Four Ligi Narodów

Hiszpania dołączyła do grona drużyn, które awansowały do Final Four Ligi Narodów. Na zakończenie fazy grupowej podopieczni Luisa Enrique w dramatycznych okolicznościach wydarli zwycięstwo 1:0 Portugalii i rzutem na taśmę wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.

Przed pierwszym gwizdkiem szansę na wyjście z grupy mieli jedni i drudzy. Portugalia była jednak w lepszej sytuacji, bo do osiągnięcia celu wystarczał jej remis. Hiszpanie potrzebowali z kolei zwycięstwa.

W pierwszej połowie wyglądało jednak na to, że to Portugalczykom bardziej zależy na strzeleniu gola. W 21. minucie piłka trafiła do Cristiano Ronaldo, ten złożył się do strzału, ale w ostatnim momencie został zablokowany. Chwilę później szczęścia próbował z kolei Diogo Jota. Tym razem znakomicie spisał się Unai Simon, który sparował silne uderzenie napastnika Liverpoolu. Wraz z upływem kolejnych minut napór gospodarzy stawał się coraz mocniejszy. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy z dystansu uderzył Bruno Fernandes. Pomylił się jednak o kilkanaście centymetrów.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego ataku ze strony Ronaldo. Gwiazdor portugalskiej kadry przegrał jednak pojedynek z Simonem i nadal było 0:0. Hiszpania odgryzła się niespełna kwadrans po wznowieniu gry. Piłkę przed polem karnym opanował Carlos Soler i korzystając z tego, że miał dużo wolnego miejsca, zdecydował się na oddanie strzału. Futbolówka poszybowała jednak wysoko ponad celem. W ostatnim fragmencie meczu drużyna Luisa Enrique przejęła inicjatywę i szukała złotej bramki. Portugalia skupiała się tymczasem już niemal wyłącznie na defensywie. Długo wydawało się, że taka taktyka przyniesie zamierzony skutek, ale wszystko zmieniło się o 180 stopni w 88. minucie. Składną akcję "La Furia Roja" głową wykończył Alvaro Morata i w samej końcówce przechylił szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Hiszpanie wyprzedzili Portugalczyków o jeden punkt i w ostatniej chwili zapewnili sobie udział w Final Four Ligi Narodów. Już wcześniej do turnieju finałowego awansowali natomiast Holendrzy, Chorwaci i Włosi.

Portugalia - Hiszpania 0:1 (0:0)

Bramka: Alvaro Morata 88