Czy karne w meczu ŁKS Łódź - Apklan Resovia były słuszne? "Bardziej sprawiedliwy byłby remis" (WIDEO)

Piłka nożna
Czy karne w meczu ŁKS Łódź - Apklan Resovia były słuszne? "Bardziej sprawiedliwy byłby remis" (WIDEO)
fot. Cyfrasport

W magazynie Fortuna 1 Ligi prowadzący Marcin Feddek oraz eksperci Tomasz Łapiński i Janusz Kudyba dyskutowali na temat meczu ŁKS Łódź - Apklan Resovia. Konkretnie poruszyli sprawę dwóch karnych podyktowanych dla ekipy gospodarzy.

W niedzielę lider Fortuna 1 Ligi, ŁKS Łódź podejmował beniaminka, Resovię. Zespół z Rzeszowa postawił się faworyzowanej ekipie gospodarzy, ale ostatecznie przegrał 1:2. Oba gole dla ŁKS-u padły po rzutach karnych, których odgwizdanie wydawało się dość kontrowersyjne.

 

- Rozmawiałem długo z Szymonem Marciniakiem. Powiedział, że pierwsza sytuacja to absolutny karny. Piłkarz się rzucił, podjął ryzyko, a piłka odbiła się od ciała i trafiła go w rękę. Prawidłowa jedenastka. Jeśli chodzi o drugą sytuację, to chyba się zgodzimy, że karnego nie było - zaczął Marcin Feddek.

 

W sytuacji z 81. minuty (przy stanie 1:1) Bartłomiej Kiełbasa faulował Przemysława Sajdaka, ale kontakt nastąpił tuż przed polem karnym. Sędzia zdecydował się jednak podyktować jedenastkę, którą wykorzystał Antonio Dominguez.

 

Fortuna 1 Liga: Trwa świetna passa ŁKS-u! Beniaminek poskromiony po karnych

 

- Mam takie poczucie, że bardziej sprawiedliwy byłby remis, zważywszy na błąd arbitra przy odgwizdaniu drugiego karnego. Pierwszy był jak najbardziej słuszny - powiedział Tomasz Łapiński.

 

Po siedmiu kolejkach Fortuna 1 Ligi ŁKS jest liderem z kompletem zwycięstw. Resovia zajmuje 16. miejsce.

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie