Mistrzynie sportu będą zachęcać uczennice do aktywności fizycznej

Inne
Mistrzynie sportu będą zachęcać uczennice do aktywności fizycznej
fot. Informacja prasowa
Mistrzynie sportu będą zachęcać uczennice do aktywności fizycznej .

W środę w Sanoku cztery wielkie mistrzynie sportu będą zachęcać uczennice do podejmowania aktywności fizycznej oraz uświadamiać je, że udział w lekcjach wychowania fizycznego jest bardzo ważny.

Otylia Jędrzejczak, razem z zaproszonymi przez nią innymi mistrzyniami sportu, zaprasza uczennice z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich do wzięcia udziału w zajęciach z cyklu „Mistrzynie w Szkołach”.


– Chcemy pokazać dziewczynom, że warto walczyć o swoje marzenia. Wspólnie z innymi mistrzyniami będziemy pokazywać im, jak to robić. Dzisiaj jest moda na sport kobiet, będziemy wojować – mówi Otylia Jędrzejczak


W zajęciach udział weźmie niespełna 250 dziewcząt z Sanoka i okolic. Oprócz trzykrotnej medalistki olimpijskiej w wydarzeniu sportowym udział wezmą Ewelina Kobryn i Patrycja Czepiec oraz Anna Szafraniec.

 

Wszystkie mają na koncie duże sukcesy. Szafraniec ma w dorobku złoty i srebrny medal mistrzostw świata, Kobryn wywalczyła mistrzostwa amerykańskiej ligi zawodowej WNBA, Polski, Rosji i Hiszpanii oraz wygrała Euroligę, a Czepiec wraz z reprezentacją Polski zdobyła mistrzostwo Europy oraz wywalczyła sześć ligowych medali w Polsce we wszystkich kolorach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tłumy dziewcząt na lekcji WF u Otylii Jędrzejczak

 

Mistrzynie, razem z uczestniczkami sanockiej odsłony „Mistrzyń w Szkołach” w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznym Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Po zajęciach uczennice będą mogły porozmawiać z mistrzyniami sportu. Wcześniej otrzymają atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów.

 

Impreza odbędzie się w środę przed południem. Będzie to druga tegoroczna odsłona projektu „Mistrzynie w Szkołach”, realizowana przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Pod koniec września ponad dwieście uczennic wzięło udział w zajęciach w Inowrocławiu. W 2020 roku planowane są dwie kolejne odsłony akcji.


Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a organizacja środowych zajęć została dofinansowana ze środków miasta Sanok.

PeZet, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie