Siatkarz Jastrzębskiego Węgla Michał Gierżot zarażony koronawirusem

Siatkówka
Siatkarz Jastrzębskiego Węgla Michał Gierżot zarażony koronawirusem
fot. PAP

Jastrzębski Węgiel poinformował, że w rezultacie przeprowadzonego 5 października testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku 19-letniego Michała Gierżota otrzymano wynik pozytywny.

Przyjmujący drużyny Jastrzębskiego Węgla wrócił z mistrzostw Europy do lat 20, które odbywały się w zeszłym tygodniu w Czechach. Jeszcze przed powrotem z czempionatu zawodnik uzgodnił z trenerem klubu, że po przyjeździe do Jastrzębia-Zdroju otrzyma kilka dni wolnego od treningów. Dlatego też w zajęciach tych - od przyjazdu z czeskiego turnieju - nie brał udziału.

 

Jednocześnie, zgodnie z wewnętrznymi procedurami przyjętymi w dobie koronawirusa przez klub zawodnik w dniu 5 października został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2. Dokładnie takie same czynności Jastrzębski Węgiel wdrażał w przypadku zawodników, którzy przyjechali do klubu przed startem okresu przygotowawczego, jak również w przypadku graczy, którzy z różnych względów (np. obowiązki reprezentacyjne, dogrywanie sezonu w innych ligach) dołączali do drużyny z opóźnieniem.

 

Zobacz także: Siódme miejsce reprezentacji Polski w ME siatkarzy U–20

 

W dniu 6 października klub otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku Gierżota. Zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych.

 

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla przebywa obecnie w samoizolacji i po kontakcie z sanepidem został poddany kwarantannie. Klub poinformował, że siatkarz czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19.

 

KS Jastrzębski Węgiel S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki.

 

Powyższa sytuacja nie wpływa w żaden sposób na treningi i przygotowania pierwszej drużyny jastrzębian do kolejnych meczów zarówno w rozgrywkach PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów.

 

Michałowi Gierżotowi życzymy dużo zdrowia i jak najszybszego powrotu do zespołu!

RM, Jastrzębski Węgiel

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze