Łukasz Wolsztyński znów trenuje z pierwszą drużyną Górnika Zabrze

Siedem miesięcy po poważnej kontuzji Łukasz Wolsztyński wrócił do pierwszej drużyny

Łukasz Wolsztyński wrócił do treningów z pierwszą drużyną Górnika Zabrze po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych. Kontuzji nabawił się 6 marca, a obecny sezon rozpoczął w zespole rezerw.

- Czuję się wspaniale, wreszcie mogę trenować z pierwszą drużyną. Wszystko jest OK. Nic tylko się cieszyć, pracować bardzo ciężko i jak najszybciej wracać na boisko. Fajnie jest być znowu z chłopakami. Czuję radość, bo jestem zdrowy, mogę od nowa budować zaufanie trenera - powiedział napastnik.

Wolsztyński opuścił boisko w Zabrzu w 33. minucie marcowego spotkania z Cracovią. Górnik wygrał tamten mecz, ostatni przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa, 3:2.

Po serii przeprowadzonych badań okazało się, że niezbędna będzie operacja. 25-letni piłkarz przeszedł ją w Łodzi, od razu rozpoczął rehabilitację, a potem treningi z zespołem trzecioligowych rezerw Górnika. Zagrał w trzech wrześniowych meczach tego zespołu.

Prowadzeni przez trenera Marcina Brosza zabrzanie bardzo dobrze zaczęli sezon PKO Ekstraklasy. Po sześciu kolejkach mają 13 punktów i są wiceliderem tabeli. W sobotę mogą wyjść na prowadzenie, w Zabrzu zagrają bowiem z prowadzącym w lidze Rakowem Częstochowa, który ma taki sam dorobek punktowy.