UFC: Daniel Cormier i Ariel Helwani zgodni. Mateusz Gamrot powinien wygrać

Sporty walki
UFC: Daniel Cormier i Ariel Helwani zgodni. Mateusz Gamrot powinien wygrać
fot. Polsat Sport

Były mistrz kategorii półciężkiej i ciężkiej, Daniel Cormier oraz czołowy dziennikarz zajmujący się tematyką MMA, Ariel Helwani przyznali zgodnie, że Mateusz Gamrot (17-1, 1 NC, 5 KO, 4 SUB) powinien wygrać walkę z Guramem Kutateladze (12-2, 7 KO, 1 SUB). Przypomnijmy, że Polak przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Dla Mateusza Gamrota, podobnie jak i dla Gurama Kutateladze występ podczas ostatniego UFC w Abu Zabi był debiutem w największej organizacji MMA na świecie. Początkowo Polak miał się zmierzyć z Magomedem Mustafaevem, jednak po wypadnięciu Rosjanina w jego miejsce wskoczył Gruzin.

 

Zobacz także: Mateusz Gamrot zabrał głos po debiucie w UFC

Po trzech bardzo wyrównanych rundach sędziowie nie byli jednogłośni. Dwóch wypunktowało wygraną Kutateladze 29:28, jeden dał wygraną Polakowi. Walka była szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Wielu wskazywało na błąd arbitrów m.in. Jan Błachowicz, który widział zwycięstwo zawodnika z Poznania.

 

 

Nawet sam Kutateladze przyznał po pojedynku, że nie czuje się zwycięzcą i jego zdaniem to Gamrot lepiej się zaprezentował. Wygraną Polaka widział też duet Daniel Cormier - Ariel Helwani. Pierwszy to były mistrz dwóch kategorii wagowych (półciężkiej i ciężkiej), który niedawno zakończył karierę. Drugi jest dziennikarzem ESPN zajmujący się tematyką MMA. Swoje opinie obaj przedstawili podczas podcastu. 

Dodajmy jeszcze, że Gamrot i Kutateladze dostali bonus za najlepszy pojedynek gali w Abu Zabi.

 

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie