"Zrobię wszystko, aby pas mistrza UFC wrócił do Polski"

Sporty walki
"Zrobię wszystko, aby pas mistrza UFC wrócił do Polski"
fot. Facebook
Jan Błachowicz na swoich mediach społecznościowych odniósł się do swojej walki na gali UFC 282

"Jestem dalej w grze o mistrzostwo i zrobię wszystko, aby pas mistrza UFC wrócił do Polski" - napisała na swoich mediach społecznościowych Jan Błachowicz (29-9-1, 9 KO, 9 SUB). Polak zabrał głos po walce z Magomedem Ankalaevem (17-1-1, 9 KO) na gali UFC 282.

Błachowicz rywalizował z Ankalaevem podczas gali w Las Vegas. Stawką tego starcia był pas mistrzowski w wadze półciężkiej. Żaden z zawodników nie był w stanie zakończyć walki przed czasem. O wyniku starcia musieli zadecydować sędziowie punktowi. Według nich w tym pojedynku padł remis. Przez to pas pozostał wakujący.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 282. Jan Błachowicz zabrał głos po walce. "Ankalaev powinien otrzymać pas"

 

Kilka godzin po walce "Cieszyński Książe" na swoich mediach społecznościowych wypowiedział się na temat swojego występu na gali UFC 282. 

 

"Dziękuje, że byliście ze mną. Trudna walka za mną, zabrakło skończenia. Sędziowie dali remis i niedosyt pozostaje dla wszystkich. Wszystko, co myślę, powiedziałem po walce. Jestem dalej w grze o mistrzostwo i zrobię wszystko, aby pas mistrza UFC wrócił do Polski. Legendarna Polska Siła jest wciąż w grze. Zamierzam tę grę wygrać. Dziękuje wszystkim za wsparcie. Walczymy dalej" - napisał polski zawodnik MMA. 

 

 

Nie wiadomo jednak, czy Błachowicz otrzyma kolejną szansę na odzyskanie mistrzowskiego pasa. Po walce Polaka z Ankalaevem głos w tej sprawie zabrał Dana White. Szef UFC powiedział, że teraz o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej powalczą Glover Teixeira (33-8, 18 KO, 10 SUB) i Jamahal Hill (11-1-1, 7 KO). 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie