Blagojević na czystej siatce i Orczyk z półobrotu. Zobacz najlepsze akcje minionego tygodnia!

Siatkówka
Blagojević na czystej siatce i Orczyk z półobrotu. Zobacz najlepsze akcje minionego tygodnia!
fot. Cyfrasport
Piotr Orczyk był bohaterem najlepszej akcji tygodnia w Tauron Lidze.

Jak co tydzień wspólnie z naszymi czytelnikami i widzami bawimy się w wybór najlepszych akcji tygodnia w PlusLidze i Tauron Lidze. Tym razem serca kibiców skradły efektowne ataki. W rolach głównych występowali Jelena Blagojević z Developresu SkyRes Rzeszów i Piotr Orczyk z Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Developres SkyRes Rzeszów to lider rozgrywek TAURON Ligi. Podopieczne Stephane'a Antigi nie przegrały do tej pory ani jednego spotkania. W pięciu starciach dwukrotnie przyszło im mierzyć się z DPD Legionovią i właśnie z pierwszej z tych rywalizacji pochodzi najlepsza akcja tygodnia wybrana za pośrednictwem naszej sondy.
 
 
W pierwszym secie przy stanie 9:7 Blagojević sama sobie przyjęła, a potem sama zaatakowała. Zadanie ułatwiła jej Marta Krajewska, która kompletnie zgubiła blok. Skrzydłowa Legionovii Julie Oliveira Souza została wraz ze swoją środkową pilnując w bloku Gabrieli Polańskiej. W ten sposób Serbka mogła popisać się efektownym atakiem z lewego skrzydła.
 
 
Jak co tydzień, również PlusLiga dostarczyła nam efektownych akcji. Najwięcej głosów w naszej sondzie zgromadzili siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie za zagranie z drugiego seta meczu z Cerradem Enea Czarni Radom. 
 
 
Przy stanie 13:9 na zagrywce pojawił się Flavio. Nie przysporzył kłopotów przyjmującym z Radomia, lecz chwilę później popisał się kapitalną obroną jedną ręką. Patryk Niemiec po bloku szybko zorientował się, gdzie spada piłka i wystawił spokojnie i wysoko na lewe skrzydło do Piotra Orczyka. Przyjmujący udowodnił wysoką formę, którą prezentuje od początku sezonu. Był ustawiony tyłem do siatki, lecz obrócił się i uderzył po prostej kompletnie zaskakując rywali. 
 
Do tej pory zawiercianie przegrali tylko jeden mecz. Na kolejne spotkanie będą musieli trochę poczekać, bowiem znaczna część członków drużyny zmaga się z koronawirusem. Jurajscy Rycerze są więc tymczasowo wykluczeni z rozgrywek. 
 
 
Zapraszamy do głosowania na akcje z minionego tygodnia! Aby oddać głos na najlepszą akcję Tauron Ligi kliknij [TUTAJ], i PlusLigi [TUTAJ].
Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze