PlusLiga: Kolejne przypadki koronawirusa w GKS Katowice

Siatkówka
PlusLiga: Kolejne przypadki koronawirusa w GKS Katowice
fot. PAP
Koronawirus paraliżuje rozgrywki PlusLigi.

W występującym w PlusLidze klubie GKS Katowice doszło do nowych przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19. Pozytywne wyniki testów uzyskało sześciu siatkarzy tej drużyny.

Po tym, jak u dwóch przedstawicieli siatkarskiego zespołu GKS Katowice pojawiły się objawy wskazujące na możliwość zarażenia się koronawirusem, drużyna zawiesiła treningi i przeszła testy RT-PCR na obecność SARS-CoV-2 w organizmie. Obecność wirusa wykryto u sześciu członków zespołu, klub wciąż czeka na wyniki pozostałych pięciu siatkarzy. W komunikacie poinformowano również, że testy członków sztabu szkoleniowego GKS dały wynik negatywny.

 

Zobacz także: Koronawirus w kolejnym klubie Tauron Ligi

 

U zarażonych występują widoczne w mniejszym lub większym stopniu objawy typowe dla zarażenia się COVID-19, czyli m.in. gorączka, utrata węchu i smaku, bóle głowy, mięśni i stawów, kaszel i osłabienie organizmu. Klub ustalił, że chorzy lub zakażeni przedstawiciele drużyny będą mogli podać do publicznej wiadomości swoje dane za pomocą prywatnych kont w mediach społecznościowych.

 

GKS pozostaje w kontakcie z władzami PLS oraz służbami medycznymi i sanitarnymi nadzorującymi przebieg izolacji. Klub będzie informować w najbliższym czasie o wszelkich zmianach związanych z terminarzem spotkań w PlusLidze i sytuacją zdrowotną w drużynie. Najbliższy ligowy mecz siatkarze GKS mieli rozegrać na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem (niedziela, 1 listopada).

 

RM, siatkowka.gkskatowice.eu
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie