Zenit z kolejną wygraną. Tym razem Bednorz nie pomógł

Zenit Kazań Bartosza Bednorza nie zwalnia tempa.

Zenit Kazań Bartosza Bednorza nie zwalnia tempa. Ekipa Władimira Alekno wygrała kolejne spotkanie rosyjskiej Superligi, pokonując 3:1 Jenisej Krasnojarsk. Krajowy gigant nie zanotował jeszcze ani jednej porażki w tym sezonie! Tym razem polski przyjmujący nie pojawił się na boisku - trener dał mu możliwość odpoczynku.

Statystyki są bezlitosne - w poprzednich dziesięciu meczach ligowych Jenisej przegrał dziesięć razy z Zenitem. W czwartek liczba porażek wzrosła do jedenastu. Ekipa gospodarzy była jednak poważnie osłabiona chorobami i kontuzjami, w związku z czym w spotkaniu wystąpiło tylko dziesięciu zawodników.

W pierwszym secie goście nie mieli specjalnych problemów na boisku i szybko wyszli na prowadzenie za sprawą skutecznych zagrywek Andrieja Surmaczewskiego (3:7). Dołożone do tego bloki Artioma Smolara dały Zenitowi bezpieczną przewagą (5:11). Wtedy do akcji ruszyli gospodarze, którym udało się zniwelować straty (9:11), jednak przyjezdni nie pozwolili im na zremisowanie. W ataku brylował Maksim Michajłow, a partia ostatecznie skończyła się z wynikiem 17:25.

Ekipa z Kazania zdominowała rywalizację także w drugiej partii, popisując się siedmioma skutecznymi blokami, podczas gdy ich rywale – tylko jednym. Szczególnie skuteczny był w tym elemencie środkowy Artiom Wolwicz, który również zakończył tę odsłonę (17:25). W tym samym czasie gospodarze byli praktycznie bezbłędni w ataku.

Wydaje się, że ekipa Alekno zbyt szybko uwierzyła w wygraną, pozwalając dojść do głosu gospodarzom w kolejnej partii. W tym secie Zenit ani razu nie wyszedł na prowadzenie, a wprowadzenie pod koniec Earvina N’Gapetha i Aleksandra Butko nie pomogło przyjezdnym. Trzecia odsłona padła łupem siatkarzy z Krasnojarska.

W czwartym secie gospodarze kontynuowali heroiczną walkę z faworytem, ale tym razem bez skutku. Świetna gra w ataku w wykonaniu Michajłowa  i Fiodora Woronkowa nie pozwoliła przyjezdnym wyrwać zwycięstwa z rąk. Set zakończył się z wynikiem 22:25, a ekipa Alekno z kompletem zwycięstw wciąż plasuje się na pozycji lidera tabeli.

Najlepszym zawodnikiem meczu był Woronkow, który zdobył 18 punktów, Był to jego pierwszy występ w trwających mistrzostwach kraju. Wcześniej pauzował z powodu problemów zdrowotnych.

Jenisej Krasnojarsk – Zenit Kazań 1:3 (17:25, 17:25, 25:22, 22:25)