Anders Thomsen na dwa kolejne sezony w Stali

Żużel
Anders Thomsen na dwa kolejne sezony w Stali
fot. Cyfrasport
Anders Thomsen zostaje w Stali Gorzów.

Duński żużlowiec Anders Thomsen, jeden z liderów Stali Gorzów w tym sezonie, podpisał dwuletni kontrakt z klubem z Gorzowa Wielkopolskiego - poinformował KS Stal Gorzów. W tym roku sięgnął z zespołem po wicemistrzostwo kraju.

W barwach Stali 26-letni zawodnik jeździ od 2019 r., kiedy to przeszedł z pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk i zadebiutował w najwyższej z polskich lig.

 

W swoim pierwszym ekstraligowym sezonie Duńczyk pokazał duży potencjał, a w tym roku w gorzowskiej drużynie lepsze średnie od niego wykręcili jedynie Bartosz Zmarzlik i występujący w roli „gościa” Jack Holder.

 

Zobacz także: Wyjaśniła się klubowa przyszłość Bartosza Zmarzlika

 

„Jest to zawodnik z ogromnym potencjałem, który dostrzegły też władze światowego żużla przyznając mu dziką kartę na przyszłoroczne Grand Prix. To żużlowiec młodego pokolenia i fajnie, że się u nas tak dobrze rozwija. Mam nadzieję, że następny sezon będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu, choć łącznie startów w GP z ligowymi nie jest łatwym zadaniem” – powiedział PAP trener Moich Bermudów Stali Gorzów Stanisław Chomski.

 

Jeśli chodzi o oficjalne informacje ze Stali Gorzów nt. budowania składu na nowy sezon, to oprócz Thomsena klub przedłużył kontrakty z dwukrotnym mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem, Szymonem Woźniakiem i Rafałem Karczmarzem. Ten ostatni w 2021 r. będzie jeździł w roli seniora lub zawodnika do 24 lat.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie