Grzegorz Zengota i Wadim Tarasienko w Abramczyk Polonii Bydgoszcz

Żużel
Grzegorz Zengota i Wadim Tarasienko w Abramczyk Polonii Bydgoszcz
fot. Cyfrasport
Grzegorz Zengota

Grzegorz Zangota i Wadim Tarasienko będą reprezentować barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz w nowym sezonie 1. ligi żużlowej. Szczególnie cenny jest kontrakt z Zengotą, który wniósł spory wkład w utrzymanie bydgoszczan na zapleczu ekstraligi.

Wracający po ponad półtorarocznej przerwie Zengota w barwach bydgoskiej Polonii wystartował w minionym sezonie w trzech spotkaniach, w których wywalczył 26 punktów i 3 bonusy. Jego powrót do ścigania na żużlowych torach nie był jednak łatwy.

 

Zawodnik tuż przed początkiem sezonu 2019 podczas treningu na torze motocrossowym upadł i doznał poważnej kontuzji prawej nogi. W pewnym momencie 32-latkowi groziła nawet amputacja. Na szczęście do tego nie doszło, a popularny „Zengi” rozpoczął walkę o powrót do pełnej sprawności. We wrześniu 2020 roku odnowił licencję i został wypożyczony z ekstraligowego Motoru Lublin do pierwszoligowej Polonii Bydgoszcz.

 

Zobacz także: Wiktor Kułakow pierwszym nabytkiem Wybrzeża Gdańsk

 

Tuż po zakończeniu sezonu mówiono o powrocie Zengoty do ekstraligi, jednak zawodnik osobiście poinformował o rozstaniu z Motorem Lublin, choć jak zaznaczył, ma nadzieję, że nie na zawsze. Żużlowca łączono także z rybnickim ROW-em, który w minionym sezonie nie obronił miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie to jednak bydgoska Polonia przekonała Zengotę do dalszych startów w jej barwach.

 

„Cześć tu Grzegorz Zengota. Tak jestem z Wami! Jedziemy razem! Wszyscy tego chcieliśmy. Wierzę, że zespół, który zbudował prezes Jerzy Kanclerz będzie walczył o wejście do ekstraligi, a my zbudujemy fajną atmosferę w drużynę. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia w sezonie przy Sportowej 2” – powiedział po podpisaniu umowy zawodnik.

 

 

Wcześniej bydgoski klub poinformował także o podpisaniu umowy z Tarasienko. 26-latek był najlepszym zawodnikiem 2. ligi żużlowej reprezentując zespół Wilków Krosno. Ze świetnej strony pokazał się także w 1. lidze, startując jako gość w ekipie Lokomotivu Daugavpils. Tarasienko od kilku lat mieszka w Bydgoszczy i ma tu swoją bazę.

 

„W Bydgoszczy czuję się jak w domu. Teraz będę mógł przyjeżdżać na treningi rowerem. Lubię bydgoski tor, na którym moje motocykle dobrze się spisują. Teraz będzie on moim domowym, więc mam nadzieję, że będę osiągał jeszcze lepsze wyniki” – zaznaczył Tarasienko.

 

Łącznie kadra Polonii liczy już dziesięciu zawodników. Wcześniej umowę podpisał Adrian Gała, swoje kontrakty przedłużyli Francuz David Bellego i Duńczyk Andreas Lyager. Ważne umowy z Polonią mają Słoweniec Matic Ivacic, Australijczyk Brayden McGuinness oraz juniorzy Mateusz Błażykowski, Nikodem Bartoch oraz Wiktor Przyjemski.

 

Pozyskanie Zengoty i Tarasienki przez klub z grodu nad Brdą sprawia, że przynajmniej na przysłowiowym „papierze” bydgoszczanie powinni nie tylko ze spokojem myśleć o ligowym bycie, ale mają szansę na włączenie się do walki o play off.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie