Liga VTB: Zenit Sankt Petersburg za silny dla Zastal Enei BC Zielona Góra

Zastal Enea BC Zielona Góra już drygi raz w tym sezonie przegrał z Zenitem

Koszykarze Zastalu Enea BC przegrali w Zielonej Górze z Zenitem Sankt Petersburg 74:94 (14:23, 24:30, 20:22, 16:19) w swoim szóstym meczu w Zjednoczonej Lidze VTB. To piąta porażka mistrzów Polski w tych rozgrywkach i jednocześnie druga z tym rywalem. Jednym z najskuteczniejszych koszykarzy gości był Mateusz Ponitka. Reprezentant Polski i kapitan Zenita zdobył 10 punktów.

Przewaga lidera tabeli (bilans 6-0) była wyraźna w całym spotkaniu. Rosjanie wygrali walkę pod tablicami 37:26 i mieli aż 75 procent skuteczności w rzutach za dwa punkty. Już do przerwy prowadzili 53:38 i tę przewagę powiększyli w drugiej części meczu.

Najlepszy w ekipie Zastalu, który wystąpił bez Łotysza Rolandsa Freimanisa, był po raz kolejny Geoffrey Groselle. Amerykański środkowy uzyskał 23 pkt (trafił m.in. 9 z 12 rzutów za dwa punkty) i miał osiem zbiórek.

Ponitka przebywał na parkiecie 23 minuty i trafił wszystkie trzy rzuty za dwa punkty oraz cztery z siedmiu wolnych (spudłował też obydwa zza linii 6,75 m), miał pięć zbiórek i cztery asysty. W pierwszym meczu tych ekip, w Rosji, Zastal uległ faworytowi 74:83.

Kolejne spotkanie w lidze VTB podopieczni chorwackiego trenera Żana Tabaka powinni rozegrać w Zielonej Górze 14 listopada z Uniksem Kazań.

W tabeli ligi VTB prowadzi Zenit (6-0). Zastal (1-5) zajmuje 12. lokatę.

Zastal Enea BC Zielona Góra - Zenit Sankt Petersburg 74:94 (14:23, 24:30, 20:22, 16:19)

Zastal Enea: Geoffrey Groselle 23, Kris Richard 13, Janis Berzins 12, Gabriel Iffe Lundberg 10, Cecil Williams 7, Marcel Ponitka 5, Filip Put 4, Blake Reynolds 0, Łukasz Koszarek 0.

Najwięcej dla Zenita: Arturas Gudaitis 20, Billy Baron 14, Mateusz Ponitka 10, Will Thomas 10.