Fortuna 1 Liga: Przełamanie GKS Tychy w meczu z Widzewem. Pierwsza wygrana od pięciu kolejek!

Piłkarze GKS Tychy pokonali 2:1 Widzew Łódź.

Piłkarze GKS Tychy pokonali 2:1 Widzew Łódź w domowym meczu Fortuna 1 Ligi. Gospodarze przełamali tym samym fatalną serię – GKS nie wygrał ani jednego spotkania od pięciu kolejek.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni, którzy już od pierwszych minut szukali okazji do strzelenia gola. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Efektownie rozegrana akcja i precyzyjne podanie Marcina Robaka do Mateusza Możdżenia zakończyły się umieszczeniem piłki w siatce. Było 1:0 dla Widzewa.

Ta część spotkania należała do podopiecznych Enkeleida Dobiego, podczas gdy gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Do czasu! W 23. minucie tyszanie odpowiedzieli rywalom skuteczną akcją, doprowadzając do remisu. Chwilę później mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale Łukasz Moneta próbujący pokonać bramkarza gości minimalnie chybił.

Obie ekipy starały się poprawić wynik i faktycznie, piłka wpadała do bramki po jednej i drugiej stronie boiska, jednak za każdym razem sędzia odgwizdywał spalonego. W ostatnich minutach gospodarze mieli kolejną okazję na strzelenie gola, jednak praktycznie stuprocentową sytuację zmarnował Lewicki. Szansy dla łodzian w doliczonym czasie nie wykorzystał z kolei Karol Czubak, w związku z czym uczestnicy czwartkowego meczu na przerwę schodzili z wynikiem 1:1.

Po rozpoczęciu drugiej połowy do ofensywy natychmiast ruszyli piłkarze GKS, starając się trafić do bramki rywali. Tyszanie mieli kilka groźnych sytuacji, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Nie pomogły też stałe fragmenty gry.

Mimo wszystko delikatna przewaga w posiadaniu piłki widoczna była właśnie po stronie gospodarzy, którzy częściej szukali okazji do strzelenia gola. Ta sztuka udała się w końcu w 64. minucie spotkania, a bramkarza łodzian pokonał Bartosz Biel.

Zmiana wyniku nie zniechęciła przyjezdnych, którzy zaczęli naciskać na rywali, coraz częściej pojawiając się w ich polu karnym. Ostatecznie ekipa Dobiego nie była w stanie strzelić wyrównującego gola, co oznaczało, ze to gospodarze zgarnęli pełną pulę punktów. Była to ich pierwsza wygrana od pięciu kolejek.

GKS Tychy – Widzew Łódź 2:1 (1:1)

Bramki: Szymon Lewicki 23, Bartosz Biel 64 - Mateusz Możdżeń 8

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.