Formuła 1: Yuki Tsunoda kierowcą zespołu AlphaTauri

Moto
Formuła 1: Yuki Tsunoda kierowcą zespołu AlphaTauri
Fot. PAP/EPA
W sezonie 2021 Formuły 1 kierowcą zespołu AlphaTauri będzie Yuki Tsunoda.

W sezonie 2021 Formuły 1 kierowcą zespołu AlphaTauri będzie Yuki Tsunoda. Jest pierwszym od 2014 roku Japończykiem, który będzie się ścigał w najbardziej prestiżowej serii. Drugim kierowcą włoskiego zespołu jest Francuz Pierre Gasly.

W poprzednim sezonie kierowcami AlphaTauri byli Gasly oraz Rosjanin Daniił Kwiat.

 

- Jak dla większości kierowców, również moim celem było dostać się do F1. Jestem więc bardzo szczęśliwy. Zdaję sobie sprawę, że wielu Japończyków pokłada we mniej nadzieje i zamierzam dać z siebie wszystko - powiedział 20-letni Tsunoda, który w tym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 2.

 

ZOBACZ TAKŻE - Formuła 1: Frank Williams trafił do szpitala

 

Ostatnim Japończykiem, który jeździł w F1 był Kamui Kobayashi. Tylko raz udało mu się stanąć na podium. W 2012 roku był trzeci w GP Japonii.

 

Zakontraktowanie Tsunody oznacza, że w zasadzie zostało jeszcze tylko jedno wolne miejsce w składach zespołów na sezon 2021. Wciąż nie wiadomo, kto obok Holendra Maxa Verstappena będzie jeździł w barwach ekipy Red Bull.

 

Bez kontraktu w tym momencie pozostaje też siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton, ale byłoby szokującym, gdyby nie odnowił umowy z Mercedesem.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze