Sensacja była blisko! Modena wymęczyła zwycięstwo w starciu z Knack Roeselare

W ostatnim meczu pierwszego turnieju grupy D Ligi Mistrzów siatkarze Leo Shoes Modena wygrali z Knack Roeselare 3:2. Na półmetku rywalizacji w tej grupie siatkarze z Modeny prowadzą w tabeli przed Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Drugi turniej zostanie rozegrany we Włoszech.

Siatkarze Modeny mieli przewagę od początku premierowej partii (8:4), a w środkowej części seta jeszcze ją powiększyli (14:8). Ekipa z Roeselare ruszyła jeszcze do odrabiania strat i dopięła swego (19:20), co więcej – po ataku Hendrika Tuerlinckxa mieli piłkę setową przy stanie 22:24. Modena zdołała doprowadzić do rywalizacji na przewagi, w niej jednak górą byli siatkarze Knack (25:27).

Podrażnieni faworyci uzyskali wyraźną przewagę w kolejnej partii (16:11, 19:13), ale i tym razem trafili na punktową serię rywali. Po asie serwisowym Matthijsa Verhannemana było... 19:18. Modena na serię odpowiedziała serią przy zagrywkach Daniele Lavii (24:18). Właśnie Lavia ustalił wynik seta na 25:19 atakiem z drugiej linii.

W trzeciej odsłonie minimalną przewagę mieli siatkarze z Modeny, ale w końcówce odskoczyła ekipa Knack (17:21). Gdy Tuerlinckx obił blok rywali, drużyna z Roeselare miała piłkę setową (21:24). Wykorzystali za drugim podejściem, gdy George Huhmann wygrał walkę na siatce (22:25). Dobre zagrywki, szczególnie Pietera Coolmana, dobra gra w obronie i skuteczność w kontratakach były podstawą zwycięstwa w tej partii.

Siatkarze Knack Roeselare mieli również przewagę w środkowej części czwartego seta (13:16), ale rywale zdołali odrobić straty (18:18) i w końcówce nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Gdy skutecznym atakiem popisał się Elia Bossi (25:22), obie drużyny mogły przygotowywać się do tie-breaka. W nim, przy zmianie stron minimalną przewagę miał zespół z Roeselare (7:8). Druga część seta należała jednak do Modeny. Dragan Stanković atakiem ze środka dał swej drużynie piłkę meczową (14:10), a ostatni punkt przyniósł błąd rywali (15:11).

Na półmetku rywalizacji w grupie D w tabeli prowadzi Modena, która będzie gospodarzem drugiego turnieju; zostanie on rozegrany w dniach 9–11 lutego. Kolejne miejsca zajmują Verva Warszawa Orlen Paliwa, Kuzbass Kemerowo i Knack Roeselare. Awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów wywalczą zwycięzcy każdej z pięciu grup Ligi Mistrzów oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Wyniki turnieju grupy D LM siatkarzy (15–17 grudnia, Roeselare):

2020-12-15: Kuzbass Kemerowo – Leo Shoes Modena 1:3 (23:25, 19:25, 25:22, 28:30)
2020-12-15: Knack Roeselare – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)

2020-12-16: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Leo Shoes Modena 0:3 (21:25, 17:25, 24:26)
2020-12-16: Knack Roeselare – Kuzbass Kemerowo 0:3 (24:26, 16:25, 20:25)

2020-12-17: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:22, 25:22, 25:16)
2020-12-17: Leo Shoes Modena – Knack Roeselare 3:2 (25:27, 25:19, 22:25, 25:22, 15:11)