Serie A: Historyczny moment. Padł najszybszy gol w dziejach rozgrywek! (WIDEO)

Portugalczyk Rafael Leao zdobył bramkę w szóstej sekundzie wyjazdowego meczu AC Milan z Sassuolo w 13. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Portugalczyk Rafael Leao zdobył bramkę w szóstej sekundzie wyjazdowego meczu AC Milan z Sassuolo w 13. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To najszybszy gol w historii Serie A. "Rossoneri" do przerwy prowadzili 2:0.

Wcześniej rekordzistą był piłkarz Piacenzy Paolo Poggi, który w 2001 roku wpisał się na listę strzelców osiem sekund po pierwszym gwizdku sędziego.

Drugiego gola dla gości uzyskał w Sassuolo Belg Alexis Saelemaekers w 26. minucie.

Jeśli Milan wygra, utrzyma prowadzenie w tabeli niezależnie od wyników na innych stadionach. Obecnie "Rossoneri" mają 28 punktów, o jeden więcej od Interu, który gra jednocześnie w Mediolanie ze Spezią. Dorobkiem 27 pkt może pochwalić się też broniący tytułu Juventus Turyn, który w sobotę pokonał na wyjeździe Parmę 4:0.