Dziennikarz ESPN: Walka Błachowicz - Adesanya w marcu

Sporty walki
Dziennikarz ESPN: Walka Błachowicz - Adesanya w marcu
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz

Ariel Helwani poinformował, że w marcu dojdzie do zapowiadanej już wcześniej walki Jana Błachowicza (27-9, 8 KO, 9 SUB) z Israelem Adesanyą (20-0, 15 KO). Stawką ma być pas wagi półciężkiej należący do Polaka. Do pojedynku ma dojść na jednej z numerowanych gal amerykańskiej organizacji.

Co prawda starcie Błachowicza z Adesanyą nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, to wiele wskazuje na to, że dojdzie do niego na początku 2021 roku. Pochodzący z Cieszyna polski mistrz zapowiadał kilka miesięcy temu, że najwcześniej w oktagonie pojawi się w marcu. Pas mistrzowski zdobył we wrześniu, po czym zapowiedział kilkumiesięczny odpoczynek. 15 grudnia Błachowicz został ojcem, a na świat przyszedł potomek płci męskiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz został ojcem!

 

Dziennikarz ESPN Ariel Helwani zdradził, że do walki Błachowicz - Adesanya dojdzie na jednej z dwóch numerowanych gal UFC zaplanowanych przez amerykańską organizację na marzec 2021 roku. Informacja pokrywa się z planami polskiego zawodnika kategorii półciężkiej, który zapowiadał, że do oktagonu będzie chciał wrócić właśnie w trzecim miesiącu roku.

 

Adesanya, podobnie jak Błachowicz, po raz ostatni walczył na wrześniowej gali UFC 253, kiedy obronił pas kategorii średniej w starciu z Paulo Costą. Przejście do wyższej wagi było zapowiadane przez Adesanyę od dłuższego czasu, ale po walce z polskim mistrzem, Nigeryjczyk ma wrócić do swojej kategorii.

 

Błachowicz jest jednym z nominowanych w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 roku. 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze