PlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
Pierwszy mecz obecnego sezonu pomiędzy drużynami z Zawiercia i Radomia wygrał Aluron CMC Warta

Cerrad Enea Czarni Radom podejmą Aluron CMC Wartę Zawiercie w meczu 19. kolejki PlusLigi. Siatkarze obu drużyn przystąpią do rywalizacji w zgoła odmiennych nastrojach, ale z takim samym planem. Wygrać i w dobrych nastrojach spędzić nadchodzące święta. W tym spotkaniu nie ma faworyta, choć obecnie dużo wyżej w ligowej tabeli notowani są goście. Transmisja meczu Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie w Polsacie Sport od godziny 20:30.

W poprzedniej kolejce siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podróżowali do Suwałk. Daleka wyprawa okazała się dla nich niezwykle udana, bo pokonali Ślepsk Malow 3:0 i awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Marka Lebedewa planują być w równie dobrych humorach po spotkaniu z Cerrad Eneą Czarnymi Radom.

 

Zawiercianie mają ku temu podstawy, bo w obecnym sezonie już raz poradzili sobie z ekipa z Radomia. W 6. kolejce PlusLigi wygrali u siebie 3:0, a październikowe zwycięstwo oceniane było jako "gładkie". Poza tym Cerrad Enea nie ustabilizował formy, lepsze mecze przeplata bardzo nieudanymi i za każdym razem o postawie siatkarzy trenera Roberta Prygla decyduje tzw. dyspozycja dnia.   

 

ZOBACZ TAKŻE: Zdecydowane zwycięstwo ZAKSY w Olsztynie

 

W poprzednim meczu zespół z Radomia liczył na odczarowanie hali w Rzeszowie, w której jeszcze nigdy nie wygrał. W niedzielę ponownie się nie udało, a goście mogli mieć pretensje tylko do siebie. Podkreślał to libero Cerrad Enea Czarnych Radom.

 

- Mieliśmy swoje okazje i szkoda na pewno pierwszego seta jak i tego drugiego, gdzie w końcówce to my bardziej straciliśmy punkty niż Resovia je zdobyła. Nasze błędy o tym zadecydowały. Szkoda, ale musimy to „przegryźć”, bo już za chwilę gramy kolejny mecz - powiedział Mateusz Masłowski w wywiadzie zamieszczonym na stronie internetowej PlusLigi.

 

Siatkarz podkreślił też fakt, że radomianie graja poniżej oczekiwań własnych i kibiców. 

 

- Na pewno oczekujemy od siebie więcej. Mamy większe aspiracje. Mamy gorsze momenty i lepsze. Staramy się też stworzyć ten kolektyw i drużynę, żeby wyglądało to coraz lepiej. Była szansa na to przełamanie z drużyną wyżej klasyfikowaną, mecz ważny jeśli chodzi o tabelę i punkty, ale przegraliśmy. Teraz w środę czeka nas kolejne bardzo ważne spotkanie z Zawierciem. Walczymy o punkty, bo one są dla nas bardzo istotne żeby się liczyć w walce o play-off.

 

Transmisja meczu Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie w Polsacie Sport od godziny 20:30.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie