Jak wyglądały trzy ostatnie edycje Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski?

Żużel
Jak wyglądały trzy ostatnie edycje Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski?
Fot. Cyfrasport
Rok temu górą był Bartosz Zmarzlik. Czy w tym roku obu panów rozdzieli Iga Świątek?

Robert Lewandowski czy Bartosz Zmarzlik? A może Kamil Stoch, Dawid Kubacki albo.... No właśnie, lista kandydatów do zwycięstwa w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski jest wyjątkowo długa! Popatrzmy, jak rozstrzygały się trzy ostatnie edycje.

Sportowcem 2017 roku został Kamil Stoch, który na ostatniej prostej wyprzedził Roberta Lewandowskiego. W kuluarach szeptano, że o tym zwycięstwie przesądziła fenomenalna forma skoczka na przełomie roku. Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, odnosząc zwycięstwa we wszystkich konkursach. Dodajmy, że ostatni z nich odbywał się w dniu styczniowej gali.

 

 

Rok później Stoch, mimo olimpijskiego złota i brązu, musiał ustąpić siatkarzowi Bartoszowi Kurkowi, który wraz z reprezentacją obronił złoto mistrzostw świata. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Prowadził Stoch, ale już w trakcie gali oddane SMS-em głosy przeważyły szalę na stronę Kurka. Siatkarz wraz z kolegami zwyciężył także w kategorii "Drużyna Roku". Spontaniczne show, jakie na scenie urządzili trener Vital Heynen i Grzegorz Łomacz, skradło serca kibiców. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ile będzie skakał jeszcze Piotr Żyła? Chce przebić legendę

 

Przed rokiem o zwycięstwo ponownie walczył Robert Lewandowski, a jego głównym rywalem był Bartosz Zmarzlik. Kibice żużla, powszechnie znani z solidarności i lojalności, przesądzili o zwycięstwie indywidualnego mistrza świata, zaspokajając głód złota w czarnym sporcie.

 

Ta dwójka ponownie znalazła się w ścisłym gronie faworytów. Lewandowski zapełnił gablotę licznymi trofeami z triumfem, na czele z trofeum za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Z kolei Bartosz Zmarzlik obronił tytuł żużlowego mistrza świata.

 

Żaden z nich nie może jednak być pewny zwycięstwa, bo lista rywali, liczących się w walce o główne trofeum, jest w tym roku wyjątkowo długa. Skoczkowie zdominowali Turniej Czterech Skoczni, a bezprecedensowe sukcesy Igi Świątek i Jana Błachowicza otwierają plebiscyt na nowe środowiska. O tym, jak przełoży się to na głosy, zadecydują kibice. Rozstrzygniecie poznamy w sobotę w trakcie Balu Mistrzów Sportu w Polsacie Sport. Transmisja od 18:30.

 

Piotr Pawłat, MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie