Gala Mistrzów Sportu: O której godzinie? Kiedy?

Inne
Gala Mistrzów Sportu: O której godzinie? Kiedy?
fot. Cyfrasport
Bartosz Zmarzlik i Robert Lewandowski podczas ogłoszenia wyników Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku

Gala Mistrzów Sportu: Godzina. Kiedy i o której godzinie Gala Mistrzów Sportu? Gala Mistrzów Sportu każdego roku budzi ogromne zainteresowanie. To wtedy poznamy Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. O której godzinie rozpocznie się Gala Mistrzów Sportu? Kiedy odbędzie się Gala Mistrzów Sportu?

Na początku grudnia poznaliśmy nazwiska nominowanych w 86. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku, teraz przyszedł czas na rozstrzygnięcia. O "Złotego Czempiona" rywalizuje piętnastu sportowców wwodzących się z trzynastu dyscyplin. Wśród nich znaleźli się między innymi najlepszy piłkarz świata i zwycięzca Ligi Mistrzów, dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu, triumfatorka wielkoszlemowego French Open, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni czy mistrz największej organizacji MMA na świecie - UFC. To sprawia, że kibice mają o czym myśleć, oddając swoje głosy w plebiscycie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie gwiazdy na Gali Mistrzów Sportu (ZDJĘCIA)


Oprócz przyznania statuetki dla Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku, organizatorzy wręczą nagrody dodatkowe w takich kategoriach, jak Trener Roku, Superczempion, Esport, Sport Bez Barier czy Mecenas Polskiego Sportu w Trudnych Czasach.


Nominowani w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku (kolejność alfabetyczna):


1. Jan Błachowicz (MMA)
2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)
3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
9. Natalia Maliszewska (short-track)
10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
12. Iga Świątek (tenis)
13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
14. Katarzyna Wasick (pływanie)
15. Bartosz Zmarzlik (żużel)


Gala Mistrzów Sportu: Kiedy i o której godzinie?


W trakcie Gali Mistrzów Sportu poznamy zwycięzcę Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. O ten tytuł rywalizuje piętnastu przedstawicieli takich dyscyplin, jak piłka nożna, siatkówka, tenis, MMA, skoki narciarskie, żużel, szachy, zapasy, rajdy samochodowe, kolarstwo, short-track, lekkoatletyka czy pływanie. O której godzinie poznamy wyniki plebiscytu? Na rozstrzygnięcia trzeba poczekać do Gali Mistrzów Sportu, która rozpocznie się w sobotę 9 stycznia o godzinie 20:00. Transmisja tego wydarzenia w Polsacie, Polsacie Sport, na Polsatsport.pl i Ipla.tv. Wcześniej, bo o godzinie 18:30 w Polsacie Sport, na Polsatsport.pl i Ipla.tv. rozpocznie się studio.


Kto wygrał w 2019 roku?


W 2019 roku najlepszy okazał się indywidualny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik. Kolejne miejsca na podium zajęli Robert Lewandowski i Paweł Fajdek. Spośród nominowanych w tegorocznym plebiscycie w "dziesiątce" znaleźli się wówczas Justyna Święty-Ersetic (wspólna nominacja z Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik i Patrycją Wyciskiewicz), Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Wilfredo Leon.

 

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie