PŚ w snowboardzie: Życiowy sukces Michała Nowaczyka! Zajął drugie miejsce w Scuol

Michał Nowaczyk

Michał Nowaczyk zajął drugie miejsce w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol. To najlepszy w karierze wynik 24-letniego Polaka w zmaganiach tej rangi. Triumfował Rosjanin Igor Słujew.

Nowaczyk nigdy wcześniej nie znalazł się w czołowej "10" zawodów PŚ.

W kwalifikacjach uzyskał piąty czas. W 1/8 finału wyprzedził o 0,11 s trzykrotnego medalistę olimpijskiego Słoweńca Zana Kosira, a w kolejnej rundzie o 0,70 reprezentanta gospodarzy Dario Caviezela. W półfinale okazał się lepszy o 0,39 od Słoweńca Tima Mastnaka, wicemistrza świata sprzed dwóch lat w tej konkurencji. W finale zaś został zdyskwalifikowany.

Na najniższym stopniu podium stanął Mastnak. Oskar Kwiatkowski nie ukończył rywalizacji.

Wśród kobiet wszystkie Polki odpadły w kwalifikacjach. Aleksandra Król zajęła 23. miejsce, o cztery lokaty niżej uplasowała się Weronika Biela-Nowaczyk, Maria Chyc była 37., a Aleksandra Michalik 47. Zwyciężyła Rosjanka Sofia Nadryszina.

W klasyfikacji generalnej PŚ - po trzech zawodach - prowadzi Austriak Benjamin Karl. Nowaczyk jest dziewiąty, a Kwiatkowski 16. U pań liderką jest Niemka Ramona Theresia Hofmeister, Król plasuje się na 21. pozycji, Michalik na 27., a Biela-Nowaczyk na 33.