Jeden przypadek koronawirusa w Lechu Poznań. Piłkarz nie poleciał do Turcji

Piłka nożna
Jeden przypadek koronawirusa w Lechu Poznań. Piłkarz nie poleciał do Turcji
fot. Cyfrasport
Jeden z piłkarzy Lecha Poznań jest zarażony koronawirusem i nie poleciał na zgrupowanie z drużyną do Turcji.

Jeden z piłkarzy Lecha Poznań jest zarażony koronawirusem i nie poleciał na zgrupowanie z drużyną do Turcji - poinformował w niedzielę klub występujący w ekstraklasie. Zawodnik przebywa na kwarantannie i czuje się dobrze.

Piłkarze Lecha wraz ze sztabem szkoleniowym na początku przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy dwukrotnie przeszli testy na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. U jednego z zawodników pierwszej drużyny wynik badania był pozytywny.

 

Zobacz także: Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020! Wyniki Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu

 

- Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Piłkarz ze względu na wcześniejsze objawy nie miał styczności z drużyną - jest odizolowany oraz wysłany na kwarantannę. Czuje się dobrze. Lech Poznań zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i normalnie przygotowuje się do wznowienia rozgrywek - napisano w komunikacie klubowym.

 

 

W niedzielę rano wicemistrz Polski udał się na dwutygodniowe zgrupowanie do tureckiego Belek, gdzie rozegra cztery mecze kontrolne. Rywalami poznaniaków będą m.in. z Szachtar Donieck oraz Dynamo Moskwa. Z drużyną poleciał były obrońca reprezentacji Polski Bartosz Salamon, który w sobotę podpisał kontrakt z Lechem.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie