PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP
W sobotę w bełchatowskiej hali Energia zespół PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

W sobotę w bełchatowskiej hali Energia zespół PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Wielkie siatkarskie marki są wyjątkowo głodne zwycięstwa, ponieważ każda z nich przegrała dwa ostatnie mecze. Transmisja meczu od godziny 14:45 w Polsacie Sport.

PGE Skra Bełchatów to zespół, który przed sezonem był wymieniany wśród najpoważniejszych kandydatów do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Siatkarze z Bełchatowa na swojej drodze napotykają jednak problemy. W obecnych rozgrywkach zanotowali dziewięć porażek.

 

Bełchatowianie pierwszy miesiąc nowego roku zaliczą do tych mocno przepracowanych. Zespół prowadzony przez Michała Mieszko Gogola w styczniu do rozegrania ma aż osiem meczów, zatem nie mają zbyt wiele czasu na treningi i spokojne przygotowanie.

 

Drużyna z Bełchatowa chce przełamać się po dwóch przegranych meczach - z Treflem Gdańsk (1:3) i Asseco Resovią (2:3).

 

- Zrobimy wszystko, by trzy punkty zostały w Bełchatowie - powiedział Grzegorz Łomacz, kapitan i rozgrywający PGE Skry Bełchatów.

 

ZOBACZ TAKŻE: PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 2:3. Skrót meczu

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla również liczą na przerwanie niekorzystnej passy, a do Bełchatowa przyjadą niezwykle zmobilizowani. Drużyna trenera Luke’a Reynoldsa uległa na wyjeździe beniaminkowi Stali Nysa (1:3), następnie przegrała u siebie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa (2:3).

 

- Nie robiłbym z tych dwóch porażek jakiegoś wyolbrzymionego problemu. Trzeba po prostu odzyskać nasz dobry rytm i powrócić na zwycięskie tory. A wówczas wszystko będzie w porządku. Musimy być bardziej skoncentrowani, zwłaszcza w końcówkach. Nie myśleć o wyniku, tylko grać swoje, a dobry wynik przyjdzie - powiedział przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Yacine Louati.

 

Siatkarze zrobią wszystko, by w sobotnim spotkaniu zaprezentować się z jak najlepszej strony.

 

– Przeciwko Skrze trzeba odrzucić emocje na bok. Nie myśleć o zwycięstwie czy przegranej, tylko grać swoją najlepszą siatkówkę. W sobotę musimy nastawić się na walkę i rzucenie na szalę wszystkiego, co mamy najlepsze do zaoferowania w naszej grze. Zagramy na wyjeździe, co dodatkowo utrudni nam zadanie, ale jesteśmy gotowi – podkreślił Louati.

 

Mecz PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel rozpocznie się o godzinie 14:45. Transmisja w Polsacie Sport.

PZ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze