PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Ślepsk Malow Suwałki. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W niedzielne popołudnie jako pierwsi na boisko wyjda siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa oraz Ślepska Malow Suwałki. Stołeczni siatkarze w ostatnich spotkaniach złapali rytm i pokazali, że ich gra wygląda coraz lepiej. W meczu 22. kolejki PlusLigi będą chcieli kontynuować tę drogę. Walcząca o fazę play-off drużyna Andrzeja Kowala z pewnością im tego zadania nie ułatwi. Relacja i wynik na żywo VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Ślepsk Malow Suwałki na Polsatsport.pl.

Będzie to konfrontacja czwartej drużyny w tabeli z dziewiątą. Siatkarzom ze stolicy zależy na jak najwyższym miejscu przed fazą play-off, z kolei ich rywale wciąż mają szansę by do niej awansować. Do tego obie ekipy potrzebują punktów.

 

W ostatnim meczu zespół z Warszawy zdobył ich komplet, bowiem bez straty seta pokonał GKS Katowice. Teraz w starciu z ekipą z Suwałk chciałby powtórzyć ten wynik.

 

Zobacz także: PlusLiga: 11 bloków w secie! Verva rozbiła GKS

 

Jaka jest recepta na Ślepsk? – Musimy zagrać na swoim poziomie, a o wynik będziemy spokojni – uśmiechnął się Karol Rędzioch, drugi trener stołecznej drużyny. – Chcemy kontynuować naszą dobrą grę w systemie blok-obrona, który w ostatnich meczach funkcjonował u nas na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza w Katowicach (VERVA w trzysetowym pojedynku zanotowała aż 14 punktowych bloków i 11 wybloków, po których mogła rozegrać kontry – przyp. aut.) – zaznaczył asystent trenera Andrei Anastasiego. – Z zespołem Suwałk trzeba grać cierpliwie i unikać błędów. Jeśli dołożymy do tego wspomnianą już grę w bloku i obronie, a także trudną zagrywkę, możemy być dobrej myśli – dodał.

 

Suwalszczanie co prawda przegrali w ubiegłej kolejce z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ale walczyli i postawili się liderowi PlusLigi. Z taką samą postawą będą chcieli wyjść na boisko w Arenie Ursynów.

 

Relacja i wynik na żywo VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - Ślepsk Malow Suwałki od godz. 14.45 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie