Trener WBA odniósł się do sytuacji Kamila Grosickiego. "Może odejść przy każdej okazji"

Piłka nożna
Trener WBA odniósł się do sytuacji Kamila Grosickiego. "Może odejść przy każdej okazji"
Fot. PAP
Kamil Grosicki na wylocie z West Bromwich Albion.

Kamil Grosicki prawdopodobnie jeszcze w tym oknie transferowym zmieni barwy klubowe, a przynajmniej na taki scenariusz liczy trener West Bromwich Albion - Sam Allardyce. Szkoleniowiec występującej w Premier League drużyny odniósł się do sytuacji Polaka, który od dłuższego czasu nie gra w pierwszym składzie.

W poprzednim sezonie West Bromwich Albion awansowało do Premier League, a Kamil Grosicki wreszcie miał okazję spełnić swoje marzenie o powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Powrót nie okazał się jednak tak kolorowy jak mógł to sobie wyobrażać polski skrzydłowy.


Poprzedni trener Slaven Bilić nie widział Grosickiego w swoim składzie, a oferty za niego już w październiku składał występujący w Championship klub Nottingham Forest. Polak nie zdecydował się na tą propozycję i pozostał w WBA z nadzieją na poprawę sytuacji.


ZOBACZ TAKŻE: Konferencja prasowa selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Oglądaj na Polsatsport.pl


Ta jednak nie poprawiła się nawet z przyjściem nowego szkoleniowca, którym został Sam Allardyce. Oferta Nottingham Forest była aktualna jeszcze w zimie, ale "Grosik" ponownie ją odrzucił. Polski pomocnik co prawda pojawił się dwukrotnie na murawie od pierwszej minuty, ale to by było na tyle. Niedawno zabrakło go nawet na ławce rezerwowych, a Allardyce otwarcie przyznał, że chce transferu Grosickiego przy najbliższej okazji.


- Kamil Grosicki mógł wyjechać do Nottingham Forest, ale odmówił. Powiedziano mu już, że jeśli nadarzy się odpowiednia okazja, to może odejść - powiedział szkoleniowiec.


Anglik chce przebudować skład do czego potrzebuje funduszy. Transfer Grosickiego ma być jednym ze sposobów na dodatkowe pieniądze dla West Bromu.


ZOBACZ TAKŻE: To już koniec Kamila Grosickiego w West Bromwich Albion? Może odejść za darmo


- W ten sposób w budżecie klubu znajdzie się więcej funduszy. Pozwoli to sprowadzić nowych zawodników przed końcem okienka - dodał Allardyce.


Jaka będzie przyszłość Grosickiego w West Bromwich Albion, a czy sam zawodnik zdecyduje się na przenosiny? Zegar tyka już coraz głośniej, a na ewentualny transfer pozostały tylko cztery dni. Okno transferowe w Anglii zamyka się 1 lutego.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie