KSW wydało oświadczenie ws. awantury po walce Musaev - Jurisić

Sporty walki
KSW wydało oświadczenie ws. awantury po walce Musaev - Jurisić
Fot. Polsat Sport

Właściciele i przedstawiciele KSW wydali oświadczenie w sprawie awantury, do której doszło po pojedynku Shamil Musaev - Uros Jurisić na KSW 58. Rosjanin obalił przeciwnika już po oficjalnym werdykcie, powodując gigantyczne zamieszanie i "walkę" narożników.

Podczas gali KSW 58 oglądaliśmy obrazki, które miały mało wspólnego z duchem sportu. Wszystko rozegrało się po walce, w której Musaev pokonał Jurisicia przez jednogłośną decyzję sędziów, zadając przeciwnikowi pierwszą porażkę w karierze. Kiedy wydawało się, że po pojedynku Rosjanin i Słoweniec tradycyjnie podziękują sobie za walkę Musaev obalił rywala wywołując potężną awanturę, w którą zaangażowały się narożniki obu zawodników.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szymon Kołecki wygrał z Martinem Zawadą na KSW 58 (WIDEO)


Do interwencji zmuszeni byli między innymi Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, szefowie KSW, a sytuację udało się zażegnać dopiero po kilkuminutowej wymianie ciosów między zawodnikami i ogromnym zamieszaniu w klatce.

 


Po niespełna godzinie od wydarzeń jakie miały miejsce po walce Słoweńca i Rosjanina oświadczenie na Twitterze wydali właściciele KSW.


"Właściciele i przedstawiciele KSW przeanalizują incydent dotyczący Shamila Musaeva i Urosa Jurisica po ich walce na KSW 58. Po pełnej analizie zostanie podjęta decyzja o tym jakie działania zostaną podjęte" - napisano w opublikowanym oświadczeniu.


ZOBACZ TAKŻE: Shamil Musaev wypunktował Urosa Jurisicia w walce niepokonanych zawodników (WIDEO)


Sytuacja wywołała także spore emocje u komentujących ekspertów i zawodników. Mistrz KSW w wadze półciężkiej, Tomasz Narkun, powiedział w wywiadzie, że spodziewa się dyskwalifikacji Musaeva po takim incydencie. Wszystko jednak okaże się dopiero po przeanalizowaniu sytuacji przez właścicieli organizacji.

 

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze