Drużyna Vitala Heynena i Wilfredo Leona przegrała w finale Pucharu Włoch

Siatkarze Cucine Lube Civitanova wygrali z Sir Safety Conad Perugia 3:1 w finale Pucharu Włoch. Spotkanie nie przyniosło większych emocji. Ekipa trenera Vitala Heynena wyraźnie uległa rywalom, a Wilfredo Leon nie zagrał równie dobrego meczu jak w sobotnim półfinale przeciwko Itas Trentino.

Końcowa faza Pucharu Włoch została rozegrana w Unipol Arena w Casalecchio di Reno. W sobotnich półfinałach Cucine Lube Civitanova ograło Leo Shoes Modena (3:0), a Sir Safety Conad Perugia pokonało Itas Trentino (3:0). Bohaterem tego meczu był Wilfredo Leon, który wywalczył dla swej drużyny 27 punktów, z których osiem zdobył bezpośrednio z zagrywki.

Finałowe starcie nie przyniosło wielkich emocji. W pierwszym secie oglądaliśmy zdecydowane zwycięstwo Lube (25:17). W drugim dobrze zaprezentowała się Perugia, a dobre zawody zagrał Oleg Płotnicki. Skuteczny blok ustalił wynik na 18:25, co oznaczało wyrównanie stanu meczu. Niestety, kolejne partie to dominacja podopiecznych trenera Ferdinando De Giorgiego.

W trzecim secie skutecznie prezentowali się w polu serwisowym, bardzo dobrą dyspozycję prezentował rozgrywający Luciano De Cecco i Lube znów pewnie wygrało 25:17. W czwartym podobnie, siatkarze Lube rozpoczęli seta od mocnego uderzenia. Po asie serwisowym Roberlandy Simona prowadzili 10:4, a w dalszej części seta kontrolowali sytuację. Dwa skuteczne bloki przyniosły im decydujące punkty i trzeciego w tym spotkaniu wygranego seta w stosunku 25:17. Drużynie z Perugii nie pomogło nawet wejście na parkiet w trzecim secie zmagającego się ostatnio z kontuzją Aleksandara Atanasijevicia.

Najwięcej punktów: Joandry Leal (17), Roberlandy Simon (16), Kamil Rychlicki (15), Osmany Juantorena (13) – Lube; Wilfredo Leon (19) – Perugia. Przyjmujący reprezentacji Polski miał 17/39 = 44% skuteczności w ataku, dołożył punkt blokiem i zagrywką.

Del Monte Coppa Italia Superlega 2021:

2021-01-30: Cucine Lube Civitanova – Leo Shoes Modena 3:0 (27:25, 25:22, 25:21) – półfinał
2021-01-30: Sir Safety Conad Perugia – Itas Trentino 3:0 (25:19, 25:14, 25:17) – półfinał

2021-01-31: Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:17, 18:25, 25:17, 25:17) – FINAŁ.