NHL: Osiem goli w jednej tercji. Sześć asyst Leona Draisaitla

Aż 13 goli padło w meczu Edmonton Oilers - Ottawa Senators. Osiem w pierwszej tercji

Niemiec Leon Draisaitl miał aż sześć asyst w wygranym meczu Edmonton Oilers z Ottawa Senators 8:5 w lidze NHL. W pierwszej tercji hokeiści strzelili osiem goli, a pierwszego Dominik Kahun z Oilers już w ósmej sekundzie.

Draisaitl jest pierwszy graczem klubu z Edmonton z tak okazałą liczbą asyst od 1987 roku, tj. od czasów Wayne'a Gretzky'ego. Słynny hokeista miał na koncie trzy występy z siedmioma asystami i dzieli rekord ligowy z Billym Taylorem Sr.

- Dla nas liczą się dwa punkty do klasyfikacji. Nie zwracałem dotąd uwagi na inne statystyki - stwierdził 25-letni Niemiec.

Drużyna "Nafciarzy" prowadziła w niedzielę 2:0 i 5:1, a po drugiej tercji 8:3. Zdobywanie bramek zakończyła w 40. minucie, co daje świetną średnią jedno trafienie na pięć minut. W ostatniej odsłonie "Senatorowie" zmniejszyli rozmiary porażki, zdobywając dwa gole w 47 sekund (49. minuta).

Wśród zwycięzców wyróżnił się także m.in. Connor McDavid - jeden gol i cztery asysty. W debiucie w NHL 22-letni bramkarz Oilers Stuart Skinner zatrzymał 33 uderzenia.

W spotkaniu Philadelphia Flyers - New York Islanders (4:3 po dogrywce) hat-trickiem w ekipie "Lotników" - pierwszym w karierze - popisał się Joel Farabee. W dogrywce, a dokładnie na 37,3 s przed jej zakończeniem, triumf zawodnikom z Filadelfii zapewnił Kevin Hayes. Przy każdym golu dla gospodarzy asystował James van Riemsdyk.