EBL: King Szczecin ograny. Pszczółka Start Lublin lepszy w zaciętym meczu

Być może Maciej Lampe za późno pojawił się na parkiecie. Szczecinianom nie udało się wygrać z gośćmi z Lublina

King Szczecin przegrał z Pszczółką Startem Lublin 70:78 (20:16, 19:23, 16:16, 15:23) w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gości był Devin Searcy z 19 punktami i 11 zbiórkami. Maciej Lampe zdobył dla gospodarzy 12 punktów i zaliczył siedem zbiórek.

Początek meczu był bardzo wyrównany, ale dzięki trafieniom Michaela Fakuade oraz Mateusza Zębskiego przewaga gospodarzy wynosiła cztery punkty. Dużo energii dodawał też Zach Thomas, ale Pszczółka Start m.in. dzięki Thomasowi Davisowi starała się być ciągle blisko. Po akcji Tookie Browna po 10 minutach było 20:16 dla gospodarzy.

Searcy w drugiej kwarcie był niezwykle aktywny, a po jego wsadzie lublinianie przegrywali już tylko dwoma punktami. Mecz ponownie się wyrównał, a do remisu doprowadził Davis. Przez dłuższy fragment tej części meczu lekką przewagę miał King, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:39.

Trzecią kwartę ekipa trenera Davida Dedka rozpoczęła od serii 7:0, a za ten fragment trzeba wyróżnić Yannicka Franke i Kacpra Borowskiego. Szczecinianie odrabiali straty, ale nie szło im szybko. Sporo dało wejście Macieja Lampego, a po rzutach wolnych Jakuba Schenka odzyskali prowadzenie. Sytuacja jeszcze się zmieniała, ale po trafieniu Browna po 30 minutach był… remis - po 55.

W kolejnej kwarcie obie drużyny miały problemy z konstruowaniem ofensywy. Pszczółka Start uciekła jednak na sześć punktów głównie dzięki Dorsey-Walkerowi oraz Davisowi. Dzięki Searcy’emu różnica później była jeszcze większa, ale ekipa trenera Jesusa Ramireza do końca walczyła o lepszy wynik. Ostatecznie jednak zwyciężyli przyjezdni.

King Szczecin - Pszczółka Start Lublin 70:78 (20:16, 19:23, 16:16, 15:23)

King Szczecin: Maciej Lampe 12, Michael Fakuade 9, Dustin Ware 8, Cleveland Melvin 7, Mateusz Zębski 7, Jakub Schenk 6, Tookie Brown 6, Zach Thomas 6, Dominik Wilczek 5, Mateusz Bartosz 4.

Pszczółka Start Lublin: Devin Searcy 19, Thomas Davis 13, Yannick Franke 12, Sherron Dorsey-Walker 12, Kacper Borowski 9, Damian Jeszke 6, Kamil Łączyński 5, Mateusz Dziemba 2, Roman Szymański 0.