Liga Mistrzów: Mecz Borussii Moenchengladbach z Manchesterem City w Budapeszcie

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Mecz Borussii Moenchengladbach z Manchesterem City w Budapeszcie
fot. PAP
Mecz Borussia Moenchengladbach - Manchester City odbędzie się w Budapeszcie.

Mecz 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów Borussia Moenchengladbach - Manchester City odbędzie się w Budapeszcie - poinformowała UEFA. Powodem są obowiązujące w Niemczech ograniczenia dotyczące przyjazdów z Wielkiej Brytanii w związku z pandemią koronawirusa.

Pierwsze spotkanie obu drużyn jest zaplanowane na 24 lutego. Przepisy UEFA nakładają na gospodarza zawodów obowiązek znalezienia odpowiedniego stadionu zastępczego.

 

"UEFA może potwierdzić, że mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Moenchengladbach a Manchesterem City odbędzie się na Puskas Arenie w Budapeszcie” - poinformowano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów: Mecz RB Lipsk z Liverpoolem w Budapeszcie

 

Europejska Unia Piłkarska podziękowała obu klubom za ich bliską współpracę oraz wsparcie, a także Węgierskiemu Związkowi Piłkarskiemu za pomoc i zgodę na organizację tego meczu.

 

Już wcześniej zdecydowano, że z tego samego powodu - związanego z pandemią koronawirusa i ograniczeniami w podróżowaniu - pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z udziałem RB Lipsk i Liverpoolu (16 lutego) również odbędzie się w Budapeszcie.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie