Dobra gra Adama Waczyńskiego. Unicaja Malaga uległa jednak Barcelonie

Adam Waczyński celnie rzucał i efektownie asystował. Na Barcelonę to nie wystarczyło

Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim przegrała po dogrywce z FC Barcelona 93:103 w ostatnim meczu ćwierćfinału Pucharu Króla koszykarzy w Hiszpanii. Drużyna Polaka odpadła z rywalizacji w Madrycie. Waczyński grał 35 minut, zdobył 10 pkt, miał pięć asyst i trzy zbiórki.

Były kapitan reprezentacji Polski przebywał na parkiecie najdłużej z uczestników spotkania i był drugim strzelcem zespołu. Trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty oraz dwa z pięciu zza linii 6,75 m. Pięć asyst to najwięcej w jego zespole. Do tego miał trzy zbiórki oraz popełnił jedną stratę.

Było to najbardziej zacięte spotkanie ćwierćfinałowego turnieju. Po 30 minutach Unicaja prowadziła 65:60. Początek czwartej kwarty to zdecydowana ofensywa Katalończyków, którzy pierwsze pięć minut wygrali aż 13:3 i prowadzili 73:68. Przy stanie 88:86 do dogrywki doprowadził Amerykanin Tim Abromaitis, który trafił za dwa punkty, gdy zegar wskazywał sekundę do końca czwartej kwarty.

W dodatkowym czasie toczyła się walka kosz za kosz, ale w końcówce nerwy dały o sobie znać nie tylko koszykarzom. Przewinieniami technicznymi zostali ukarani najlepszy gracz Unicai Dario Brizuela (33 pkt) oraz grecki szkoleniowiec tej ekipy Fotis Katsikaris.

Najwięcej punktów dla "Barcy" zdobyli Amerykanin Cory Higgins - 22 i Grek Nick Calathes - 17.

W półfinałach Real Madryt zmierzy się z Lenovo Teneryfa, a Barcelona z mistrzem Hiszpanii TD Systems Baskonia Vitoria.