Klęska Herthy Berlin z RB Lipsk. Cudowny gol Marcela Sabitzera (WIDEO)

Marcel Sabitzer strzelił cudownego gola w meczu z Herthą Berlin

Hertha Berlin przegrał z RB Lipsk 0:3 w meczu 22. kolejki Bundesligi. Ozdobą spotkania była fantastyczna bramka Marcela Sabitzera. W drużynie gospodarzy wystąpił Krzysztof Piątek.

Piłkarze Herthy są pogrążeni są w kryzysie. Po raz ostatni zgarnęli trzy punkty 2 stycznia, wygrywając z Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. Od tej pory rozegrali osiem meczów, w których zanotowali dwie porażki i sześć porażek.

Piątek i jego koledzy tym razem musieli uznać wyższość RB Lipsk. W 28. minucie wynik otworzył Marcel Sabitzer, popisując się genialnym strzałem z około 30 metrów! Bramkarz nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy. Na listę strzelców wpisali się wówczas Nordi Mukiele i Willi Orban.

Piątek wyszedł w pierwszym składzie. W 84. minucie trener ściągnął go z boiska, wprowadzając do gry Jessina Ngankama.

Hertha Berlin - RB Lipsk 0:3 (0:1)
Bramki: Marcel Sabitzer 28, Nordi Mukiele 71, Willi Orban 84