PlusLiga: Nokaut w Zawierciu! VERVA odzyskała werwę i pewnie pokonała Aluron

W meczu 25. kolejki PlusLigi VERVA Warszawa ORLEN Paliwa pewnie pokonała na wyjeździe Aluron CMC Wartę Zawiercie. Siatkarze ze stolicy znakomicie zagrali zarówno w ofensywie, jak i defensywie, dzięki czemu bez większego wysiłku pokonali rywali 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Igor Grobelny.

Lepiej w niedzielne spotkanie weszli siatkarze z Zawiercia (3:0). Podopieczni Igora Kolakovicia nie zwalniali ręki w ataku i znakomicie spisywali się w pierwszej akcji. Z kolei po stronie warszawskiej ekipy na siatce brylował Grobelny. Po wyrównanej walce do połowy seta (15:15), kapitalna seria przyjezdnych w ofensywie dała im trzypunktowe prowadzenie (18:15). Jurajscy Rycerze walczyli, ale stołeczni siatkarze nie oddali już wypracowanej przewagi i wygrali 25:21.

Rozpędzeni warszawianie na początku drugiej partii popisali się pracą w bloku i szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Do tego błędy własne pogrążały gospodarzy (17:8). Zawiercianie próbowali, ale nie zdołali już nadrobić sporych strat. Podopieczni Andrei Anastasiego bez wielkiego wysiłku znokautowali rywali i zapisali na swoim koncie drugiego seta (25:13).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Grobelny kontynuował koncertową grę w ataku, Bartosz Kwolek dotrzymywał mu kroku, a Damian Wojtaszek robił swoje w defensywie. Dzięki temu warszawianie po raz kolejny wyszli na prowadzenie (11:6). Jurajscy Rycerze błysnęli jeszcze w końcówce (21:17), ale ostatecznie zabrakło im argumentów na boisku, by odpowiedzieć na skuteczną grę rywali (23:18). Grobelny podsumował swoją dobrą dyspozycję w niedzielnym spotkaniu i skończył piłkę meczową (25:20).

Aluron CMC Warta Zawiercie - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (21:25, 13:25, 20:25).

Aluron CMC Warta Zawiercie: Maximiliano Cavanna, Gualberto Flavio, Paweł Halaba, Marcin Kania, Mateusz Malinowski, Garrett Muagututia - Michał Żurek (libero) - Gjorgi Gjorgiev, Patryk Niemiec, Piotr Orczyk

VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Igor Grobelny, Angel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Jakub Kowalczyk.

Dodajmy, że Kowalczyk zagrał po raz pierwszy od 31 października 2020, a w międzyczasie pauzował w związku z kłopotami kardiologicznymi.