Piotr Gacek zwolniony z VERVY! Problemy z przejęciem klubu

Siatkówka
Piotr Gacek zwolniony z VERVY! Problemy z przejęciem klubu
Fot. Cyfrasport
Piotr Gacek został zwolniony z warszawskiego klubu.

Piotr Gacek został zwolniony z VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Jak informuje "Puls Biznesu" właściciel klubu Bertrand Jasiński pożegnał się z dotychczasowym dyrektorem sportowym, a sam nie podejmuje współpracy z potencjalnymi kupcami - Michałem Kubiakiem i Wilfredo Leonem.

Sytuacja wokół VERVY Warszawa ORLEN Paliwa jest bardzo dynamiczna. Niedawno informowaliśmy o możliwym przejęciu klubu przez Michała Kubiaka i Wilfredo Leona z rąk aktualnego właściciela Bertranda Jasińskiego. Obie strony miały dojść do porozumienia, a cała transakcja miała zostać sfinalizowana jeszcze w lutym. Ostatnie niepokojące doniesienia pozwalają wątpić w tak szybkie rozwiązanie sprawy.


Jak informuje "Puls Biznesu" właściciel klubu Bertrand Jasiński niespodziewanie zwolnił dotychczasowego dyrektora sportowego Piotra Gacka, a sam nie podejmuje współpracy z potencjalnymi kupcami przy badaniu due dilligence spółki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kosmiczny występ Valentiny Diouf. 54 punkty w jednym meczu!


Według doniesień serwisu obecny właściciel przekazał jedynie część dokumentacji prawnikowi reprezentującemu Leona i Kubiaka, a na pytania dotyczące przebiegu transakcji zadane przez "Puls Biznesu" nie odpowiedział powołując się na klauzulę poufności, którą podpisał z inwestorami.


Jak możemy przeczytać w artykule Grzegorza Nawackiego główny sponsor klubu Orlen "nie chce oficjalnie komentować trwających negocjacji, ale obserwuje całą sytuację z niepokojem". Wsparcie paliwowego giganta może być niezwykle ważne dla warszawskiego klubu. Spółka skarbu państwa odpowiada za ogromną część budżetu VERVY. Dodatkowo, jak informuje "Puls Biznesu", główny sponsor ma w umowie zagwarantowany zapis, dający mu prawo weta przy zmianie kontroli nad klubem.

 

Swoje zastrzeżenia zgłaszają także inne podmioty związane z zespołem. Odstąpienie od zamiaru inwestycji zgłosił już oficjalnie m.in. przedsiębiorca z branży medycznej, od lat blisko związany ze stołeczną siatkówką.


ZOBACZ TAKŻE: Były kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski zastąpi Vitala Heynena?


Niepokojące wieści dotyczące sprzedaży udziałów w klubie przekazują także osoby związane z zespołem.


- Nie są nam przekazywane żadne informacje. Nie mamy pojęcia na czym stoimy. Na początku przyszłego tygodnia mają zapaść kluczowe decyzje - przekazał nam nasz informator.


VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zajmuje aktualnie piąte miejsce w PlusLidze i jest pewna miejsca w nadchodzącej fazie play-off. W składzie stołecznej drużyny występuje wiele utytułowanych zawodników takich jak m.in. Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona czy Damian Wojtaszek.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie