PlusLiga: Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Stal Nysa -  Aluron CMC Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
Czy beniaminek z Nysy po raz kolejny sprawi niespodziankę?

Tempo tegorocznych rozgrywek PlusLigi jest naprawdę duże. Jurajscy Rycerze nie zdążyli ochłonąć po zwycięstwie nad Jastrzębskim Węglem, a przed nimi już kolejne starcie, tym razem ze Stalą Nysa. Będzie to pierwsze spotkanie siatkarzy z Zawiercia w Hali Nysa, która do użytku została oddana w grudniu 2017 roku. Transmisja meczu Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

Żółto-zieloni do Nysy jadą w niezłych nastrojach. W minioną środę sprawili niespodziankę i pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1. Była to ich pierwsza wygrana w tej miejscowości od czasu awansu do PlusLigi. Stal Nysa w ostatnim meczu poradziła sobie natomiast z MKS Będzin (3:0), a trzy punkty okazały się wyjątkowo cenne, bo w tabeli przeskoczyła dzięki nim Cerrad Enea Czarnych Radom.

 

Jurajscy Rycerze zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli, rywale są dopiero dwunaści. Chociaż faworytem sobotniego spotkania są goście, to podopieczni Krzysztofa Stelmacha udowodnili, że nie można ich lekceważyć. Zawiercianie przekonali się o tym w meczu domowym, w którym przegrali 1:3. Była to pierwsza wygrana Stali w sezonie 2020/2021.

 

Zobacz także: Włoski koncert ZAKSY! Mistrz Polski ograł siatkarskiego giganta

 

Dla zespołu z Zawiercia to powrót do Nysy po prawie czterech latach przerwy. Ostatni raz obie drużyny mierzyły się ze sobą w półfinałach I ligi w sezonie 2016/2017. W wyjazdowym spotkaniu Jurajscy Rycerze pokonali rywali 3:2. Od tamtej pory nie mieli już okazji rywalizować ze Stalą. Oznacza to, że zaległy mecz 21. kolejki PlusLigi będzie pierwszą bitwą zawiercian w Hali Nysa, która została otwarta pod koniec grudnia 2017 roku.

 

Sobotnie starcie to także spotkanie „starych znajomych”. Kamil Długosz i Maciej Zajder w przeszłości występowali w barwach zawierciańskiej drużyny. Krzysztof Andrzejewski w latach 2011-2013 grał natomiast w Stali Nysa, z którą w 2012 roku zwyciężył w rozgrywkach I ligi.

 

– To kawał historii, przyjemnie było tam grać przy pełnych trybunach, gorącej atmosferze. Jest spory sentyment do tego miasta i klubu – przyznał drugi z zawodników.

 

Transmisja spotkania Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze