PŚ w judo: Damian Szwarnowiecki na podium. Wysokie miejsca Polaków

Sporty walki
W niedzielę w Pradze walki z udziałem kolejnych Polaków

Damian Szwarnowiecki (kat. 73 kg) zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w judo, które w ten weekend odbywają się w Pradze. Piaty w tej kategorii był Ksawery Morka. Wśród kobiet piąte lokaty zajęły w sobotę Aleksandra Kaleta (52 kg) i Arleta Podolak (57 kg).

Szwarnowiecki, jak przypomniał na swojej stronie Polski Związek Judo, wrócił do kategorii 73 kg, w której w 2012 roku został mistrzem Europy juniorów i młodzieżowców. W ostatnich latach startował w wadze 81 kg.

W turnieju European Open w stolicy Czech rywalizuje 300 judoków i judoczek z 23 krajów. Polacy występują w 28-osobowym składzie, ich walki można oglądać za pośrednictwem YouTube lub konta Polskiego Związku Judo na Twitterze.

W następnym tygodniu kilkunastoosobowa grupa Biało-Czerwonych wystartuje w prestiżowym Grand Slamie w Taszkencie (5-7 marca).