Remis w "polskim" meczu nad Bosforem. Artur Sobiech strzelił gola Jakubowi Szumskiemu

Artur Sobiech w barwach Lechii Gdańsk.

W meczu 28. kolejki tureckiej Super Ligi doszło do starcia beniaminków, które ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Erzurum BB, którego bramki strzeże Jakub Szumski zremisował 2:2 z drużyną Artura Sobiecha - Fatih Karagumruk SK. Polski napastnik strzelił jednego z goli dla gości.

Wynik środowego spotkania rozgrywanego w Erzurum otworzył Aatif Chahechouhe, który w 17. minucie wykorzystał rzut karny i dał gospodarzom prowadzenie. Co ciekawe, doświadczony marokański napastnik w pierwszej części sezonu występował w barwach Karagumruku.

Na gola 35-latka odpowiedział w 30. minucie Sobiech. Nasz napastnik pokonując Szumskiego wykorzystał podanie włoskiego pomocnika Andrei Bertolaccego, który w przeszłości grał m.in. w AC Milan. Było to piąte trafienie Sobiecha w tym sezonie w tureckiej elicie.

W 53. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Lucas Castro, który przez lata występował w lidze włoskiej. Asystę przy trafieniu Argentyńczyka zaliczył najlepszy strzelec ekipy ze Stambułu Alassane Ndao. Radość gości z prowadzenia trwała niezbyt długo. Dziesięć minut później Emiliano Viviano pokonał Osman Celik, który niespełna dziesięć minut wcześniej pojawił się na placu gry. Jak się później okazało Celik ustalił ostateczny wynik rywalizacji.

Szumski w ekipie Erzurum BB rozegrał całe spotkanie. Z kolei Sobiech został zmieniony w 76. minucie przez Mevluta Erdinca. W zespole gospodarzy w 55. minucie na murawie pojawił się były zawodnik Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa - Arvydas Novikovas. 90 minut w drużynie Szumskiego rozegrał natomiast Bohdan Butko, który jeszcze w tym sezonie grał w Lechu Poznań.

Erzurum BB zajmuje 16 miejsce w 21 zespołowej tureckiej Super Lidze i walczy o utrzymanie. Karagumruk plasuje się na ósmej lokacie.