MŚ Oberstdorf 2021: Piotr Żyła czwarty w kwalifikacjach. Zwyciężył Stefan Kraft

Zimowe
MŚ Oberstdorf 2021: Piotr Żyła czwarty w kwalifikacjach. Zwyciężył Stefan Kraft
Fot. PAP/EPA
Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu MŚ.

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego na dużej skoczni podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym 2021. Austriak wyprzedził Johanna Andre Forfanga i Markusa Eisenbichlera. Tuż za podium uplasował się mistrz świata z obiektu normalnego Piotr Żyła. Miejsce w pierwszej dziesiątce zajął również Dawid Kubacki.

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli zajął oddał skok na odległość 127 metrów. Co prawda, aż 6,5 metra dalej poszybował Forfang, ale Norweg skakał w lepszych warunkach i startował z wyżej ustawionej belki. Czwarty w kwalifikacjach Żyła skoczył 127 metrów i do zwycięzcy stracił zaledwie 2,8 punktu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ Oberstdorf 2021: Triumf Lampartera w kombinacji norweskiej

 

Udział w zawodach zapewnili sobie wszyscy reprezentanci Polski. Dziewiątą lokatę zajął Dawid Kubacki, trzynaste Kamil Stoch, zaś osiemnaste Andrzej Stękała. Przypomnijmy, że w kwalifikacjach nie wystąpił Halvor Egner Granerud. Zdobywca Kryształowej Kuli oraz wielki faworyt do złota uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Norweg trafił na kwarantannę, co wykluczyło jego udział w walce medale. 

 

W zeszłą sobotę rozegrany został konkurs na skoczni normalnej. Na obiekcie HS106 najlepszy okazał się Piotr Żyła. Reprezentant Polski wyprzedził Karla Geigera i Anze Laniska. Podczas zawodów na dużej skoczni "Wiewiór" będzie jednym z faworytów do medalu. Tytułu zdobytego przed dwoma laty bronił będzie Niemiec Markus Eisenbichler.

Wojciech Fortuna o polskich skoczkach narciarskich:

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze