UFC 259: Jan Błachowicz - Israel Adesanya. Statystyki pojedynku

Sporty walki
UFC 259: Jan Błachowicz - Israel Adesanya. Statystyki pojedynku
Fot. Polsat Sport
UFC 259: Jan Błachowicz - Israel Adesanya. Statystyki pojedynku

Za nami walka Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą. Polak wygrał jednogłośną decyzją sędziów i obronił pas mistrza UFC w kategorii półciężkiej. Wyższość "Cieszyńskiego Księcia" potwierdziły oficjalne statystyki opublikowane przez UFC.

Błachowicz wyprowadził łącznie 276 ataków, z czego 184 próby sięgnęły celu. Daje to 67% skuteczności. Natomiast Adesanya atakował 182 razy, z czego udanie 99 razy. Oznacza to, że Nigeryjczyk uzyskał 54% efektywności. 

 

W kwestii znaczących ataków Błachowicz trafił 107 ze 193, czyli 55%. W tej samej statystyce Adesanya uzyskał 48% (trafione 78 ze 161). Ponadto Polak wykonał pięć prób sprowadzenie, z czego powodzeniem zakończyły się trzy. "The Last Stylebender" ani razu z własnej inicjatywy nie próbował przenosić walki do parteru.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 259: Błachowicz - Adesanya. Karty punktowe

 

Gdyby sugerować się tylko liczbami, "Cieszyński Książę" był lepszy w czterech z pięciu rund. Tylko w trzeciej odsłonie rywalizacji lepszy wynik osiągnął Nigeryjczyk. 

 

 

Natomiast jeśli chodzi o walkę w parterze, Błachowicz kontrolował walkę z góry przez siedem minut i sześć sekund. W przypadku Adesanyi była to... zaledwie jedna sekunda. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time 31.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie