Ile Jan Błachowicz zarobił za walkę z Israelem Adesanyą? Rekordowa wypłata i prawie milion sprzedanych PPV

Sporty walki
Ile Jan Błachowicz zarobił za walkę z Israelem Adesanyą? Rekordowa wypłata i prawie milion sprzedanych PPV
fot. Polsat Sport

Podczas gali UFC 259 Jan Błachowicz (28-8, 8 KO, 9 SUB) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Israela Adesanyę (20-1, 15 KO) i obronił pas kategorii półciężkiej. Pod wieloma względami była to największa walka w historii polskiego MMA. Nie dziwi zatem fakt, że i wypłata Polaka była ogromna.

Wielkie zwycięstwo, to i wypłata musi być pokaźna. Dotychczas najwięcej w swojej karierze za walkę Błachowicz zarobił po pojedynku z Dominickiem Reyesem (430 tysięcy dolarów). Zdaniem zagranicznych portali branżowych tym razem Polak otrzymał 540 tysięcy dolarów. Do tego dojdą jeszcze premie i wpływy z pey-per-view. Podstawa zatem to w przeliczeniu na złotówki około 2 mln. O 100 tysięcy dolarów więcej zarobił natomiast Adesanya.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rewanż Błachowicz - Adesanya w innej dyscyplinie sportu? "Umawialiśmy się na to przed walką"

 

 

Wracając jeszcze do sprzedaży PPV, to też mówimy o bardzo pokaźnych sumach. Na razie podaje się, że dostęp do oglądania walki Błachowicz - Adesanya wykupiło 800 tysięcy osób. To rekord zarówno dla Polaka, jak i Nigeryjczyka z nowozelandzkim paszportem. Dla porównania rekord wszech czasów UFC to 2,4 mln, które wygenerowała walka Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

 

Błachowicz do walki z Adesanyą przystępował jako mistrz kategorii półciężkiej. Z kolei urodzony w Nigerii zawodnik jest czempionem w dywizji średniej i podczas UFC 259 chciał dołączyć do grona podwójnych mistrzów. Jego plany pokrzyżował Polak, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie