Stefan Bissegger wygrał 3. etap i jest liderem wyścigu Paryż-Nicea

Stefan Bissegger

Szwajcar Stefan Bissegger wygrał trzeci etap wyścigu Paryż-Nicea, jazdę indywidualną na czas długości 14,4 km w miejscowości Gien. Dzięki temu kolarz grupy EF Education-Nippo, startujący pierwszy sezon w zawodowym peletonie, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

- To wiele dla mnie znaczy, długo na to pracowałem - powiedział szczęśliwy Bissegger. 22-letni Szwajcar odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo.

We wtorek minimalnie wyprzedził Francuza Remiego Cavagnę (Deceuninck-Quick-Step), który uzyskał - po zaokrągleniu - ten sam czas, a trzecie miejsce zajął Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma) - sześć sekund straty.

Identycznie wygląda czołówka klasyfikacji generalnej.

Dotychczasowy lider Australijczyk Michael Matthews (Team BikeExchange) stracił do Bisseggera 23 sekundy (był 17.) i w klasyfikacji łącznej spadł na piąte miejsce.

Wyścig zaliczany do cyklu World Tour drugi rok z rzędu odbywa się bez udziału Polaków. W edycji 2019 trzecie miejsce wywalczył w nim Michał Kwiatkowski.

Wyniki 3. etapu, Gien - Gien (jazda indywidualna na czas, 14,4 km)