Liga Mistrzów: Juventus - FC Porto. Skrót meczu (WIDEO)

Juventus, w składzie z Wojciechem Szczęsnym, pokonał FC Porto 3:2 po dogrywce w 1/8 finału, ale w pierwszym meczu przegrał 1:2 i odpadł z piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zobaczcie skrót meczu Juventus - FC Porto.

Turyńczycy niespodziewanie przegrali w Portugalii 1:2 przed trzema tygodniami, ale w rewanżu do awansu wystarczyłoby im zwycięstwo u siebie 1:0, więc wciąż można było uznać mistrza Włoch za faworyta. Tym bardziej że od 2004 roku, kiedy FC Porto triumfowało w Champions League, ten portugalski zespół nie wygrał ani jednego wyjazdowego meczu w fazie pucharowej tych rozgrywek (cztery remisy i dziewięć porażek). Ta seria została zresztą przedłużona, ale tym razem nie pozbawiła FC Porto awansu.

Na przerwę Juventus schodził przegrywając 0:1 po golu Sergio Oliveiry z rzutu karnego. Dopiero po zmianie stron "Stara Dama" zaczęła pokazywać się z lepszej strony. W ciągu kwadransa dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Federico Chiesa, natomiast w międzyczasie czerwoną kartkę zobaczył irański pomocnik gości Mehdi Taremi. Mimo gry w przewadze gospodarze nie potrafili jednak rozstrzygnąć losów dwumeczu do końca drugiej połowy i konieczna była dogrywka.

Osłabione FC Porto nie ograniczyło się w niej wcale do obrony i Szczęsny musiał być cały czas czujny. Akcja przenosiła się cały czas z jednego końca boiska na drugi i nie sposób było określić, który z zespołów jest bliższy wygranej. W końcu drugi raz tego wieczoru do siatki trafił Oliveira, który pokonał Szczęsnego mocnym strzałem po ziemi z rzutu wolnego. Nie popisał się mur złożony z trzech graczy "Juve", którzy podskoczyli i utrudnili zadanie polskiemu bramkarzowi. Kilkadziesiąt sekund później na 3:2 dla turyńczyków trafił Francuz Adrien Rabiot, ale do awansu gospodarze potrzebowali jeszcze jednej bramki, której nie udało się zdobyć.

Juventus - FC Porto 3:2 po dogrywce (0:1, 2:1)
Bramki: Chiesa 49, 63, Rabiot 117 - Oliveira 19 (k), 115

Juventus: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci (75. Matthijs de Ligt), Merih Demiral, Alex Sandro - Federico Chiesa (102. Federico Bernardeschi), Arthur (102. Dejan Kulusevski), Adrien Rabiot, Aaron Ramsey (75. Weston McKennie) - Alvaro Morata, Cristiano Ronaldo

FC Porto: Agustin Marchesin - Wilson Manafa, Chancel Mbemba, Pepe, Zaidu (71. Luis Diaz) - Jesus Corona (118. Diogo Leite), Sergio Oliveira (118. Mamadou Loum), Matheus Uribe (90. Marko Grujić), Otavio (62. Malang Sarr) - Moussa Marega (106. Toni Martinez), Mehdi Taremi

Czerwona kartka: Taremi (54, za drugą żółtą)

Wynik pierwszego meczu: 1:2. Awans: FC Porto

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.