Michał Mieszko Gogol: Do play-off przystępujemy z nową energią

Siatkówka
Michał Mieszko Gogol: Do play-off przystępujemy z nową energią
fot. Materiały prasowe
Nowa energia i wiara w sukces - to maja być atuty PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów podejmie Asseco Resovię w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off PlusLigi. W zasadniczej fazie sezonu dwukrotnie lepsza była ekipa z Rzeszowa, trener PGE Skry zapewnia jednak, że tym razem spotkają się zupełnie inne drużyny. - Jestem zadowolony z tego, jak przepracowaliśmy ostatni tydzień. W zespole widać dużo energii i motywacji przed ostatnią fazą sezonu - mówi Michał Mieszko Gogol.

Czy dla Pana potyczki rzeszowsko-bełchatowskie mają jeszcze jakieś większe znaczenie?


Michał Mieszko Gogol: Doskonale sobie zdaję sprawę, jak na przestrzeni ostatniej dekady siatkarskie środowisko żyje rywalizacją PGE Skry z Asseco Resovią, ale kiedy wyjdziemy na mecz, żaden z jego uczestników nie będzie miał tego w głowie. Liczy się tylko tu i teraz. Zawsze powtarzam, że spędziłem bardzo udane pięć lat swojego życia w Rzeszowie i lubię tam wracać, ale w sportowej rywalizacji nie będzie miało to żadnego znaczenia. Każdy przecież chce wygrać.

 

To chyba najlepszy czas, by zrewanżować się Asseco Resovii za rundę zasadniczą.

 

- Nie myślimy o tej rywalizacji emocjonalnie, w kategoriach brania za coś rewanżu. Gramy w fazie play-off, która rządzi się swoimi prawami i z nową energią przystąpimy do tej części sezonu. Zwłaszcza, że wreszcie mogliśmy spokojnie popracować. To, co było w rundzie zasadniczej chcemy oddzielić grubą kreską i myśleć tylko o tym co jest tu i teraz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ćwierćfinały play-off PlusLigi: Terminarz i plan transmisji

 

Wspomniał Pan o spokojnym treningu, ale i odpoczynku. Na ile jest to ważne przed ćwierćfinałami z Asseco Resovią?

 

- To był świetny czas na dobry trening oraz regenerację fizyczną i psychiczną. Mamy kilka mniejszych lub większych problemów zdrowotnych, ale na tym etapie sezonu to normalne. Jestem zadowolony z tego, jak przepracowaliśmy ostatni tydzień, a w drużynie widać dużo energii i motywacji przed ostatnią fazą sezonu.

 

Jak można jeszcze wyzwolić w siatkarzach chęć walki i pokonania Asseco Resovii?

 

- Myślę, że nasza drużyna jest zmotywowana do tej rywalizacji. Ważny będzie spokój i koncentracja na zadaniu. Kiedy grasz w play-off, nie ma znaczenia z kim rywalizujesz, bo każdy mecz to być albo nie być, więc trzeba dać z siebie wszystko.

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie