Liga Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Zenit Kazań. Transmisja TV i stream online

ZAKSA i Zenit Kazań walczą o finał LM.

Siatkarze ZAKSY walczą o finał Ligi Mistrzów! Czy w rewanżowym starciu w Kędzierzynie-Koźlu wykorzystają zaliczkę z Kazania i wyeliminują słynny Zenit? Gdzie obejrzeć mecz ZAKSA – Zenit? Transmisja półfinału LM Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Zenit Kazań w Polsacie Sport i Ipla.tv.

W pierwszym meczu półfinałowym Zenit przegrał we własnej hali z ZAKSĄ 2:3. Spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg, bo gospodarze zwyciężyli w dwóch pierwszych setach, a w trzecim nie zdołali wykorzystać pięciu piłek meczowych! Kędzierzynianie doprowadzili do tie-breaka, w którym również nie brakowało zaciętej walki. Zenit uległ w decydującym secie 14:16. Wyjazdowe zwycięstwo dało ekipie trenera Nikoli Grbicia minimalną zaliczkę przed meczem rewanżowym.

Ciężko wchodziliśmy w mecz, Rosjanie grali dobrze taktycznie i zagrywką. Mieliśmy swoje kłopoty, ale graliśmy przecież z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Na szczęście opanowaliśmy się, zaczęliśmy reagować lepiej na wydarzenia na boisku. I przede wszystkim mieliśmy wiarę w sukces. Myślę, że nieustająca wiara była najważniejsza, bo każdy mecz można odwrócić – powiedział po spotkaniu przyjmujący ZAKSY Aleksander Śliwka.

Przypomnijmy, że w rewanżu jakiekolwiek zwycięstwo da awans ZAKSIE. Jeśli Zenit wygra po tie-breaku, do wyłonienia finalisty potrzebny będzie "złoty set", wygrana ekipy z Kazania za trzy punkty da jej awans.

Zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się w wielkim finale z lepszym z pary Sir Sicoma Monini Perugia – Itas Trentino. W pierwszym spotkaniu Trentino wygrało na własnym parkiecie 3:0. Finał Ligi Mistrzów siatkarzy zostanie rozegrany 1 maja w Weronie.

Transmisja meczu półfinałowego Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Zenit Kazań w środę 24 marca od godziny 18.00 w Polsacie Sport i Ipla.tv. Początek przedmeczowego studia o godzinie 17.00. Transmisja drugiego półfinału LM Sir Sicoma Monini Perugia – Itas Trentino w Polsacie Sport od godziny 20.30.