PŚ w Planicy: Andrzej Stękała najlepszy wśród Polaków. Kamil Stoch dopiero w trzeciej dziesiątce

Zimowe
PŚ w Planicy: Andrzej Stękała najlepszy wśród Polaków. Kamil Stoch dopiero w trzeciej dziesiątce
Fot. PAP
Andrzej Stękała

W środę poznaliśmy wyniki kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Planicy. Najlepszy był Ryoyu Kobayashi, który skoczył na 229 metrów. Najlepszy wynik wśród Polaków uzyskał Andrzej Stękała. Skok na 226,5 metra dał mu piątą lokatę.

Za nami kwalifikacje do czwartkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Planicy. Najlepszy w nich okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który skoczył na 229 metrów. Tuż za nim uplasowali się Markus Eisenbichler - 227,5 metra oraz Bor Pavlovcic - 232,5 metra.

 

ZOBACZ TAKŻE: Halvor Egner Granerud gotowy na Planicę


Wśród Polaków najlepszy był Andrzej Stękała, który osiągnął odległość 226,5 metra i uzyskał 239,1 pkt, co dało mu piąte miejsce. Nieco gorszy był Dawid Kubacki, który skoczył na 228 metrów, ale zdobył 238,6 pkt i uzyskał szóstą lokatę. Dalej byli Piotr Żyła - 12. miejsce; Jakub Wolny - 21. miejsce; Kamil Stoch - 23. miejsce.


Do czwartkowego konkursu nie awansował Klemens Murańka. Polski skoczek zajął 49. miejsce po skoku na 202 metry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z Michalem Dolezalem? Apoloniusz Tajner zabrał głos


28. lokatę w kwalifikacjach zajął zwycięzca Pucharu Świata - Halvor Egner Granerud. Norweg powrócił niedawno po dłuższej przerwie z powodu zakażenia koronawirusem.

 

W Planicy, gdzie tradycyjnie odbywa się finał sezonu, odbędą się w sumie cztery konkursy - trzy indywidualnie: w czwartek, piątek i niedzielę oraz drużynowy w sobotę.

 

Za pewnym zwycięstwa Granerudem w klasyfikacji generalnej plasują się Markus Eisenbichler i Stoch, których dzielą tylko 74 punkty.

PI, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie